Büyük Torbalı

Suça meyilli gence ‘polis’ sefkati

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Suça meyilli gence ‘polis’ sefkati
202 Görüntüleme
22 Nisan 2010 - 21:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zihinsel özürlü oldugu için suça kolayla yönlendirilen 16 yasindaki gence Toplum Destekli Polisler sahip çikti. Ögretmenleri, ailesi ve arkadaslariyla yapilan görüsmelerin ardindan, gencin Sosyal Hizmetlere gönderilmesine karar verildi

TORBALI’DA kuruldugu günden bu yana polisle vatandas arasinda adeta bir köprü vazifesi olusturan Toplum Destekli Polisler(TDP), ça-lismalariyla büyük alkis topluyor. TDP’ler son olarak Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan 16 yasindaki O.A.E.’ye psikolojik destek verdi. Zihinsel özürlü olan ve bu nedenle bazi kisiler tarafindan suça yönlen-dirilen 16 yasindaki çocugu toplu-ma kazandirmak için harekete ge-çildi. Ailesiyle görüsen polisler, O.’nun Izmir Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü’nde rehabilite edilerek topluma kazandirilmasi konusunda ön ayak oldu.

SUÇA MEYILLI ÇOCUK TOPLUMA KAZANDIRILACAK

2006 yilinda ülkemizde hizmet ver-meye baslayan TDP’ler, kaliplasan polis imajini tamamen degistirdi. Toplum Destekli Polisler, vatandas-larin her türlü sikintilariyla yakin-dan ilgileniyor. Cumhuriyet Mahal-le Muhtari’nin yaptigi uyarilarin ardindan O.A.E.’nin sürekli sorun yarattigi, 2 ayi askin süre boyunca okula gitmedigi ve bazi kisiler tara-findan suça yönlendirildigi bilgisini alan polisler harekete geçti. Yüzde 70’lik bir oranda zihinsel özürlü olan O.’nun suça olan meyilini orta-dan kaldirip ve topluma kazandiril-masi için çalismalar baslatildi. Ög-retmenleri, ailesi ve arkadaslariyla yapilan görüsmelerin ardindan, O’nun Sosyal Hizmetler araciligiyla rehabilite edilmesine karar verildi. Yapilan görüsmelerin ardindan ço-cuk Sosyal Hizmetler’e kabul edildi.

CEZA VERMEKLE HERSEY ÇÖZULMEZ

KURUMCA muhafaza edilecek olan O. tekrar topluma kazandirila-cagini ifade eden Ilçe Emniyet Mü-dürü Yalçin Orhan, “Çocuklar ko-nusunda çok hassasiz. 16 yasindaki O. suça meyilliydi. Bu nedenle onu yeniden topluma kazandirmak için bazi girisimlerde bulunduk. Sadece ceza vermekle bir seyler elde ede-meyiz. Sosyal Hizmetler bünyesin-de egitimi sürecek. Ilçede Toplum Destekli Polisler artik kabul gördü. Her konuda kendilerini destekliyo-ruz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web