Büyük Torbalı

Sürgün çocuklari!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sürgün çocuklari!
203 Görüntüleme
13 Mayıs 2010 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Okullari yikilan Atalanli ögrenciler Subasi’da bir lisenin bahçesinde 3 sinif birarada egitim görüyor. 43 ögrenciye 250 metre ilerideki 27 derslikli binada yer bulunamamasi tepki topluyor

3 yil önce fiziki yetersizligi nede-niyle yikilan Atalan Ilkögretim Oku-lu, Subasi Mustafa Topalan Lise-si’nin bahçesinde bulunan eski Su-basi Ilkögretim Okulu binasina yer-lesti. 43 ögrencinin bulundugu okul-da birlestirilmis siniflarda egitim veriliyor.
250 metre ileride Il Özel Idaresi tarafindan 2007 yilinda yaptirilan 21 derslikli modern bir okul bulunma-sina ragmen ögrencilerin 3 sinif bir arada egitim görmesi velilerin tep-kisine neden oluyor. Subasi sinirlari içerisinde 250 metre ara ile iki farkli egitim manzarasi yasanmasi dikkat çekiyor.
250 METRE MESAFE VAR

ATALAN Mahallesi’nde 50 yildir egitim veren Atalan Ilkögretim Oku-lu’na, 2007 yilinda fiziki mekan ye-tersizligi nedeniyle ‘kullanilmaz’ ra-poru verildi. O yillarda Il Özel Ida-resi Subasi’ya 27 derslikli 3 katli bir ilkögretim okulu insaa etti. Okulda  770 ögrenci egitim görüyor. Subasi Ilkögretim Okulu yeni binasina ge-çince Atalan Ilkögretim, 1958 yilin-da insaa edilen 2 derslikli binaya geçti. 1.2. ve 3. siniflar ayni; 4. ve 5. siniflar ayni dersliklerde egitim gö-rüyor. 2 kilometre uzakliktan gelen ögrenciler, 250 metre daha ileriye götürülmedikleri için birlestirilmis siniflarda egitim görmek zorunda kaliyor. Farkli siniflardan ögrenci-lerin ayni derslikte egitim görmesi beraberinde birçok sorunu getiriyor.

VELILER TEPKILI

IMKAN olmasina ragmen çocukla-rinin, modern egitim imkanlarindan yararlanamadigina anlam vereme-diklerini ifade eden veliler: “Suba-si’daki ögrencilerle bizim çocuk-larimiz arasinda fark mi var? Bizim çocuklarimiza neden farkli muamele gösteriliyor. Biz de çocuklarimizin iyi bir ortamda egitim görmelerini istiyoruz. Bu çagda hala birlestiril-mis siniflarda egitim verilmesi bü-yük bir utanç. Yetkililer bu sorunu biran önce çözüme kavusturmali” seklinde konusarak tepki gösterdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web