REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sürücü kurslarinda stajyer rekabeti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sürücü kurslarinda stajyer rekabeti
168 Görüntüleme
20 Eylül 2010 - 21:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ehliyet almayi zorlastiracak stajyer ehliyet uygulamasina 3 ay kala sürücü kurslarinda talep patlamasi yasaniyor.  Ilçedeki sürücü kurslari stajyer ehliyet uygulamasina geçilmeden önce ehliyet almak isteyenlere kampanya baslatti.

AVRUPA Birligi (AB) uyum yasasi çerçevesinde baslatilan ve trafik kazalarini önemli derecede düsürecek olan ‘Stajyer Ehliyet’ uygulamasi 01.01.2011 tarihinden itibaren uygulanmaya baslayacak. Ilçedeki kurs yetkililerinden alinan bilgiye göre ilk kez ehliyet alanlara, 2 yili kapsayan staj dönemi verilecek. Bu kisiler ‘2 yillik stajyer sürücü belgesi’ ile araçlarini kullanabilecek. Bu sürede 2 kez kirmizi isikta geçen, 2 kez hiz limitini asan, uyusturucu ve alkol etkisiyle araç kullananlarin ehliyetleri tamamen iptal edilecek. Verilen bilgilere göre uygulamaya geçilmesine az bir süre kala ehliyet kurslarinda talep patlamasi yasandigi bildirildi. Ilçedeki sürücü kurslari stajyer ehliyet uygulamasina geçilmeden önce ehliyet almak isteyenlere kampanya baslatti. Kurslar arasinda baslatilan rekabet en çok ehliyet almak isteyenlere yariyor.

BASLIK

TRAFIK kazalarinin her gün can aldigi ülkemizde yeni bir dönem basliyor. Avrupa birligi standartlarina uygun stajyer ehliyet uygulamasi yil basindan itibaren tamamiyle geçerli olacak. Stajyer ehliyeti uygulamasina takilmak istemeyen sürücü adaylari sürücü kurslarina akin ediyor. Talebin fazla olmasi ilçedeki sürücü kurslari arasinda rekabete yol açti. Her kurs ögrencilerine farkli fiyat uygulayarak ögrenci potansiyelini arttirmak istiyor. Ilçedeki sürücü kurslarindan olan Ege-5 Sürücü Kursu’ndan alinan bilgiye göre büyük oranda talep oldugu bildirildi. Kurs Müdürü Mehmet Gökçe, “stajyer ehliyeti ile ilgili çalismalarin alt yapi olusturmasi Milli Egitim Bakanligi ve Iç Isleri Bakanligi tarafindan olusturulmaya baslandi” dedi. Gökçe: “Bu uygulamaya takilmak istemeyenler suanda kursumuza müraacat ediyor. Ilk okul mezunlarinin da ehliyet almasi kaldirilacagindan dolayi talep patlamasi yasaniyor. Biz de bu talep karsisinda Ege bölgesi Sürücü Kurslari Konfederasyonu’nun vermis oldugu fiyatin yarisina indirdik fiyatlari. E sinifi ehliyetin fiyatini 325’Tl, B sinifinin 200 TL, A2 sinifinin 125 Tl, D sinifinin 250 Tl’ye indirdik” dedi. 

EHLIYET ALMAK ZORLASIYOR

SURUCU kurslarini basariyla tamamlayanlara, yeni uygula-mada stajyer sürücü belgesi veri-lecek. Stajyer sürücü belgesi, 2 yil süreyle geçerli olacak. Bu süre içerisinde 2 kez kirmizi isikta geçen, 2 kez hiz limitini asan, uyusturucu, alkollü maddelerin etkisiyle araç kullanan, asli kusur-lu olarak ölümlü ve yaralamali kazalara karisan, 60 ceza puanini dolduran stajyer sürücülerin bel-geleri trafik zabitalarinca geri alinarak iptal edilecek. Bu kisi-lerin yeniden sürücü belgesi ala-bilmesi için yeniden sürücü kurs-larinda egitim görüp yapilan sinavlari basariyla tamamlamalari gerekecek. Stajyerlik sisteminin trafik kazalarini en az seviyeye indirecegini söyleyen Kizilates Sürücü Kursu Müdürü Fatma Kaplan,  uygulamanin tamamiyle faaliyete geçirilmesinin faydali olacagini söyledi. Bu uygulamaya kalmak istemeyenlerin kurslara akin ettigini söyleyen Kaplan, talep fazla olunca fiyatlarda indi-rime gittiklerini belirtti. Kaplan yogun talep karsisinda B sinifi ehliyetinin 200 TL, D sinifinin, 200 TL, E sinifin 200 TL,  A2 sinifinin 100 TL oldugunu bildirdi. Ehliyetlerin hepsinde tek fiyat uyguladiklarini söyleyen Kaplan: “Talep yogun olunca bizde fiyatlarimizi tek fiyat olarak uyguladik” dedi.

UYGULAMA FAYDALI OLACAK

Ehliyet almayi zorlastiracak stajyer ehliyet uygulamasina 3 ay kala sürücü kurslarinda talep patlamasi yasaniyor. 
Ilçedeki sürücü kurslari stajyer ehliyet uygulamasina geçilmeden önce ehliyet almak isteyenlere kampanya baslatti.STAJYER sürücü belgesi iptal edilip tekrar almak isteyenlerin, psikoteknik degerlendirme ve psi-kiyatri uzmani tarafindan muayene edilerek olumlu rapor almalari da gerekecek. Ikinci defa iptal olursa, yine ayni hükümler uygulanacak. Stajyer sürücü belgesi alanlar 2 yil içinde belirtilen kurallari ihlal etmezse, asil sürücü belgesini almaya hak kazana-caklar. Sürücü belgesi sahibi olanlar 50 yasina kadar 10 yilda bir, 50-65 yas arasi 5 yilda bir, 65 yasindan sonra 3 yilda bir saglik kontrolünden geçecekler. Tepeköy Sürücü Kursu Müdürü Alaaddin Uzun, uygulamanin yil ba-sindan itibaren baslayacagini bildirdi. Uygulamaya geçilmeden önce ehliyet almak için yogun talep oldugunu dile getiren Uzun: “Bu uygulama 01.01.2011 tari-hinde baslayacak. Bu uygulamaya takilmak isteme-yenler ehliyet almak için kurslara yogun ilgi gösteriyor. Biz de diger kurslar gibi kampanya baslattik. Fiyatlarimiz B sinifi ehliyet 250 TL, E  sinifi 350 TL, D sinifi 400 TL, A2 sinifi 150 TL olarak belirlendi.  Torbali’da kirmizi isik ihlalinin fazla oldugunu dile getiren Uzun: “Bu uygulama faaliyete geçtiginde çok güzel olacak. Kazalar büyük oranda azalacak”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web