REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Susarak kazandiklarimi bos konusarak harcayamam

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Susarak kazandiklarimi bos konusarak harcayamam
103 Görüntüleme
20 Haziran 2010 - 22:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 MAHMUT Öztas ile birlikte Torbali’yi ve partisini Il Genel Meclisi’nde temsil eden Hasan Akbiyik, ilçe siyasetinin sessiz ama etkili isimlerinden. 25 yildir ilçe siyasetinde yer alan fakat ilk defa geçtigimiz yil Il Genel Meclis Uyeligine aday olan ve kazanan Akbiyik’in politik geçmisi DYP’ye uzaniyor. 1985’te DYP Ilçe Delegesi olarak adim attigi siyaset hayatina AK Parti’de devam eden Akbiyik, “AK Parti’nin Türkiye’ye katki sunacagini, faydali olacagini düsündügüm için DYP’den ayrildim” dedi. Ilçenin ileri gelen ailelerinden Akbiyik ailesinin önemli isimlerinden olan Hasan Akbiyik, ilçeyi, Il Genel Meclis Uyeligini ve siyaset anlayisini anlatti. Akbiyik, önemli tespit ve açiklamalarda bulundu.

KISA BOYLU LIDER OLMAZ

AK Parti Genel Baskani ve Basbakan Recep Tayyip Er-dogan’in ülkeyi çok iyi noktalara tasidigini, dünyada söz sahibi bir ülke halinde getirdigini söyleyen Akbiyik, bunun halk tarafinda takdir edildigini söyledi. Dünyada ve Türkiye’de artik bir ‘Tayyip Erdogan’ karizmasi oldugunu söyleyen Hasan Akbiyik, “Kisa boylu baskan olamaz. Insanlar ne kadar çalisacagina baktigi kadar, biraz da görsele dikkat eder. Dikkat ettiyseniz Bütün Amerika baskanlarinin boyu uzundur. Fizik çok ö-nemli. Bizim ülkemizde de Basbakan Recep Tayyip Erdogan’in hem konusma tarzi hem de karizmasi çok yerinde. Dünya’nin en etkileyici liderlerinden biri. Israil’e karsi tutumlarindan dolayi tüm Islam ülkelerinde Türk Bayraklari ile miting yapiliyor. Türkiye artik Dünya’da çok söz sahibi bir ülke. Bunda Tayyip Erdogan’in payi büyük” dedi.

CHP ÇÖPU KABUL EDEBILIYORSA BIZIM SÖYLEYECEK HIÇBIR SEYIMIZ YOK

AK Parti’nin muhalefette zayif kaldigi yönündeki elestiri-leri kabul etmedigini söyleyen Akbiyik, “Yapici muhalefet” tarzini izlediklerini söyledi. Taskesik’e Büyüksehir Belediyesi tarafindan kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi ile ilgili AK Parti’nin yürüttügü politikayi da anlatan Akbiyik, “Laf olarak muhalefet etmek önemli degil. Muhalefetin yapici olmasi çok önemli. Torbali’da çöpe karsi muhale-fet yok diyorlar ama bunu AK Parti’den ziyade CHP’lilerin yapmasi lazim. Çünkü ilçede çogunluk CHP’ye oy verdi. CHP çöpü kabul ediyorsa bizim söyleyecek hiçbir se-yimiz yok. Onlar bakanliklarimizi sorumlu kiliyor. Ama suç, atlastan gömlek giyse kimse üzerine almak istemez. Onlar konuyu saptiriyor ama herkes dogrusunu biliyor. Asfalti Büyüksehir yapiyorsa, çöpü de Büyüksehir yapiyor-dur. Buca’dan Menderes’ten yer gösterselerdi oraya da onay verilirdi. CHP çöpü kabul ediyorsa biz ne ya-palim” dedi.

TORBALI’YA DANISAN OLMADI
TASKESIK’TE çöp tesisi için kurulacak alanda verimli tarim arazilerinin bulundugunu söyleyen Hasan Akbiyik, bu projede Torbali’dan hiç kimsenin görüsünün alinmamasinin yanlis oldugunu söyledi. Akbiyik, “Ilçenin seçilmis insanlari bu konu için toplandi. Ne yapilmasi gerek-tigini düsünmeli. Taskesik’te çöp alaninin yani basinda Torbali’nin en güzel zeytinligi var, tam 20 bin dönüm. Belki Torbali sinirlarinda hiç kimse zarar vermeyecek bir alan bile bulunabilirdi. Ilçenin güneyine yapilsa, dogusuna ve batisina verdigi zarardan daha az etki ederdi. Böyle olursa yer alti sularina karismaz. Torbali’dan hiç kimseye bu proje sorulmadi bile. Bu konu 2008 yilinda bu yana gündemde. Ilçeden hiç kimseye danismadan projeyi hayata geçirecekler” seklinde konustu.

SUSARAK KAZANDIKLARIMI BOS KONUSARAK HARCAMIYORUM

MECLIS üyeleri arasinda sessizligi ile bilinen Akbiyik, “Pek konusmayi sevmiyorum. Susarak kazandiklarimi bos konusarak harcamiyorum. Il Genel’de zaten muhalefetteyiz. Elimizden geldigince yanlis kararlara itiraz ediyoruz. Muhalefet olmamizdan ötürü ilçeye çok fazla bir sey kazandiramiyoruz. Önerilerde bulunuyoruz. Torbali, bu yil Özel Idare’den az pay aldi. Gündeme geliyor ama Il Genel’den çikan karar bu. Daha çok kirsallardaki ilçelere yardim ediliyor” dedi.

YAPABILECEKLERIM IÇIN MUCADELE EDERIM

IL Genel Meclis Uyeligi’ne karar verdigi süreci anlatan Akbiyik, insanlara hizmet etmeyi sevdigini söyledi. Ak-biyik, “Ilk defa bir yere aday oldum. Daha önce Meclis Uyeligi teklif edilmisti ama ka-bul etmedim. Son dönemde ilçe yönetimindeki arkadaslar ve Belediye Baskan adayimiz teklif getirince kabul ettim. Ilçe yönetim Kurulu Uyeligin-den istifa edip, aday oldum. Yapamadigim isler oldugunda üzülüyorum. Ama basardigimiz islerde de gururlaniyorum. Siyaset insanlara bir seyler aktarmaktir. Benim yapimda yalan söylemek yok. Siyaset olsun diye bosuna konusmam. Yapabilecegim bir sey için mücadele ederim” seklinde konustu.

ÇÖPLUGU HUKUMET YAPIYOR’ DEMEK YANLIS BIR SIYASETTIR

YAPISINDA klasik siyasetçi tarzinin olmadigini, vaat vermeyi sevmedigini söyleyen Akbiyik, “Pek siyasetçi gibi konusamiyorum. Yapi mesele-si. ‘Tamam, tamam’ hallederiz deyip, istekleri sigara paketinin üzerine yazamiyorum. O tür siyasetçileri tasvip etmiyorum. Mesela ‘Çöplügü hükü-met yapiyor’ demek yanlis bir siyasettir. Ben bunu diyemem. Çok farkli bir tarz bu. Bu lafi söylediginde insanlar ‘Acaba Büyüksehir Belediyesi AK Partili mi ‘ diye düsünür. Çünkü gerçekler ortada. Halki yanitlamanin âlemi yok” dedi.

AK PARTI BILDIGINIZ GIBI

AK Parti’nin yaklasan genel seçim öncesi oyunu korudu-gunu, tek basina iktidar olacagini söyleyen Akbiyik, “Bizim hala alternatifimiz yok. Seçimler yakin. CHP’nin hareketliligi bence basindan ibaret. Basindaki hareketlilik sandiga yansir mi onu bile-meyiz. AK Parti yine tek basina iktidar olur. Ak Parti bildiginiz gibi yani, alternatifsiz ve basarili…” dedi. 

TIRE’NIN GERISINDEYIZ

TORBALI’NIN sehirlesme ve sosyal alanda büyük bir eksiklik yasadigini söyleyen Akbiyik, ilçede Koruluk disinda vakit geçi-rilebilecek bir alan olmadigini söyledi. Akbiyik, “Torbali’nin en büyük sorunu sehir planinin yanlisligi. Ilçede en büyük eksiklik sokaklarin dar olmasi. Zamanin planlar yanlis yapilmis. Çok karmasik sokaklar. Bazi mahallelerimiz köyü andiriyor. Yeni caddeler  20-30 metre ama bazi ara sokaklar 5 metre. Sosyal alan eksikligi çok fazla. Tire, nüfusumuzun yarisi kadar ama ailelerin vakit geçirecegi 20 park var. Ama bizim Torbali’da bir aile sokaga çiksa Koruluk’tan baska yere gidemez. Bu sorunlar acil çözülmeli. Insanlarin oturup dinlenebilecegi alanlar yok.”TORBALI’NIN sehirlesme ve sosyal alanda büyük bir eksiklik yasadigini söyleyen Akbiyik, ilçede Koruluk disinda vakit geçi-rilebilecek bir alan olmadigini söyledi. Akbiyik, “Torbali’nin en büyük sorunu sehir planinin yanlisligi. Ilçede en büyük eksiklik sokaklarin dar olmasi. Zamanin planlar yanlis yapilmis. Çok karmasik sokaklar. Bazi mahallelerimiz köyü andiriyor. Yeni caddeler  20-30 metre ama bazi ara sokaklar 5 metre. Sosyal alan eksikligi çok fazla. Tire, nüfusumuzun yarisi kadar ama ailelerin vakit geçirecegi 20 park var. Ama bizim Torbali’da bir aile sokaga çiksa Koruluk’tan baska yere gidemez. Bu sorunlar acil çözülmeli. Insanlarin oturup dinlenebilecegi alanlar yok.”TORBALI’NIN sehirlesme ve sosyal alanda büyük bir eksiklik yasadigini söyleyen Akbiyik, ilçede Koruluk disinda vakit geçi-rilebilecek bir alan olmadigini söyledi. Akbiyik, “Torbali’nin en büyük sorunu sehir planinin yanlisligi. Ilçede en büyük eksiklik sokaklarin dar olmasi. Zamanin planlar yanlis yapilmis. Çok karmasik sokaklar. Bazi mahallelerimiz köyü andiriyor. Yeni caddeler  20-30 metre ama bazi ara sokaklar 5 metre. Sosyal alan eksikligi çok fazla. Tire, nüfusumuzun yarisi kadar ama ailelerin vakit geçirecegi 20 park var. Ama bizim Torbali’da bir aile sokaga çiksa Koruluk’tan baska yere gidemez. Bu sorunlar acil çözülmeli. Insanlarin oturup dinlenebilecegi alanlar yok.”

 
POLITIKA KAYGAN ZEMINDIR

SIYASETÇI ile politikacinin birbirine karistirilmamasi gerektigini söyleyen Akbiyik, “Siyaset yalan söylemek degildir. Hizmet etmektir. Yalan söylemek politikadir. Ben politika yapamam ve siyaset yaparim. Politika kaygan zemin anlamina gelen bir söz. Siyaset öyle degil ama. Iktidarin hizmetlerinden vatandasi faydalandirmaktir Siyasetin dogasinda hizmet vardir. Siyasetçiyi yanlis tanimamak lazim. Siyasetçi olup da politika yapanlari yanlis görmeliyiz” seklinde konustu.

TANINMIS AILELER, ADAYA YARAR
GENIS ve ekonomik yapisi güçlü ailelerin siyasette de etkili olmasini degerlendiren Hasan Akbiyik, bunun özellikle Torbali’da yaygin oldugunu söyledi. Akbiyik, “Ismi daha çok duyulan ailelerden birini yanina almak siyasetçiye arti puan getiriyor. Sevilen insanlar meclis üyeliginde veya baska konumlarda degerlendiriliyor. Bizim ilçemizde bu yaygin. Torbali son dönemde gelistigi için insanlar birbirini tanimiyor. Taninmis ailelerin soy isimleri ön plana çikartmak aday olan kisilerin isine yariyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web