Büyük Torbalı

Tarife değişikliği pahalıya patladı

Torbalılı Kadriye Döner, GSM operatörünü değiştirmeden tarife değişikliği yaptı. Tarifeyi bozmaktan 1082 lira cezayla karşılaşan Döner, bu cezayı ödedi. ‘Ödendi’ dekontlarına rağmen bir türlü borcu silinmeyen mağdurun bir de hattı kapatıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarife değişikliği pahalıya patladı
138 Görüntüleme
07 Nisan 2017 - 16:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

SON zamanlarda cazip tarife paketleriyle tüketicinin ilgisini çeken telefon operatörleri vatandaşları bazı durumlarda mağdur etmeye ise devam ediyor. Torbalı’da da çok sayıda mağduru bulunan bu operatörlerin son kurbanı ilçede yaşayan 45 yaşındaki Kadriye Döner oldu. Kasım ayında aldığı hattını 3 ay önce aylık 45,50 liralık özel bir tarifeye geçiren Döner bir müddet sonra daha avantajlı bir tarifeye geçmek istedi. Aynı operatörden ayrılmadan sadece tarifesini değiştiren Döner’e ‘Tarifeyi usulsüz bozmak’ gerekçesiyle 1082 lira para cezası geldi. Bu para cezasını ödemesine rağmen, borcu silinmeyen talihsiz kadının son olarak hattı kapandı. Günlerdir telefonsuz kalan Döner, tüketici haklarından da yararlanamadı.
TÜKETİCİ HAKLARI YETKİSİZ KALDI
1082 liralık borcun bir miktarını banka yoluyla bir miktarını da kredi kartıyla ödeyen Döner, borcun ödendiğine dair dekontları defalarca operatör şirketine mail atsa da mağduriyetini bir türlü gideremedi. Hukuki yardım alan Döner, son olarak dün sözleşmesini feshedebildi. Kapanan hattına bir de fatura kesilmeye devam edildiğini belirten mağdur kadın, tüketici haklarına başvurduğunda, benzer sıkıntıları başkalarının da yaşadığını bu ve buna benzer durumlarda yetkilerinin olmadığının yanıtını aldı.
MAHKEMELİK OLABİLİR
Yaşadığı sıkıntılarının aynısını başkalarının da yaşadığını, mağduriyetlerinin günlerce giderilmediğini belirten Kadriye Döner, “Bu operatörler vatandaşı kandırmaktan vazgeçmiyor. Dekontunu göndermemize rağmen borcumu silmiyorlar. Bu da yetmezmiş gibi bir de hattımı kapattılar. Bunun mağduriyetini kim giderecek? Aynı operatörden başka bir tarifeye geçtim sadece. Operatör değişikliği yapmadım ki. Yine de gelen borcu ödedim. Tüketicinin mağduriyeti ile beslenen operatörlerden uzak durun” dedi. Dün avukatının yönlendirmeleriyle sözleşmeyi fesheden Döner, firmanın itirazı üzerine operatör şirketle mahkemelik de olabilir. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web