Büyük Torbalı

Tarih açıklandı!

TOKİ’nin tespit ettiği eksiklikler nedeniyle Torbalı Devlet Hastanesi’nin açılışının 5 ay sonra yapılacağı açıklandı. Yapılan incelemelerde hastanede yanmaz kablo eksikliği tespit edilmişti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarih açıklandı!
231 Görüntüleme
05 Nisan 2017 - 12:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

 

YENİ Torbalı Devlet Hastanesi’nin ne zaman açılacağı ile ilgili merak edilenlere belirten İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Bediha Salnur cevap verdi. Salnur, TOKİ’nin tespit ettiği eksiklikler nedeniyle Torbalı Devlet Hastanesi’nin açılışının 5 ay sonra yapılacağını açıkladı. Binası tamamen biten yeni hastanede geçtiğimiz aylarda yapılan incelemelerde yanmaz kablo eksikliği tespit edilmişti. İlçe halkı fiziki mekân yetersizliği gün geçtikçe artan mevcut hastanenin bir an önce yeni binaya taşınmasını bekliyor.

TOKİ EKSİKLER TESPİT ETTİ

İzmir’deki sağlık yatırımlarının kentteki sağlık hizmetinin kalitesinin artması ve sağlığa erişimin daha hızlanması için yoğun olarak devam ettiğin belirten İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Bediha Salnur, yatırımlar hakkında açıklama yaptı. TOKİ’nin inşaatı süren yeni Torbalı Devlet Hastanesi’nde bazı teknik eksiklikler tespit ettiğini belirten Dr. Salnur, eksikliklerin yapımcı firmaya iletildiğini ve nisan sonuna kadar tamamlanması için süre verildiğini söyledi. Dr. Salnur, “Eksikliklerin giderilmiş olduğunu farz edersek, oranın malzeme alım süreci ve taşınma süreci de aşağı yukarı 4-5 ayı bulur. Bu sürede her şeyin olumlu gittiğini düşünürsek, 5 ay içerisinde hastaneye açma sürecine gideriz. Eski Torbalı Devlet Hastanesi’nin binasını ise genel sekreterliğimiz ve İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü ile koordine ederek halka hizmet verecek şekilde yapılandıracağız” dedi.

OTEL KONFORUNDA

İzmir genelinde sağlık yatırımlarının aralıksız devam ettiğini, yeni hastanelerin son derece modern bir şekilde planlandığını söyleyen Salnur, “Yeni hastanelerimizde tek kişilik tuvaleti ve banyosunu olan odalar yer alıyor. Hasta ve yakınlarımıza bir otel konforunu yaşatmak amacıyla eski hastaneleri yıkıp yeni hastaneleri kuruyoruz” diye konuştu.

YARIM ASIRLIK HASTANE YETERSİZ

Fiziki yetersizliği nedeniyle Torbalı’nın gündeminden düşmeyen Torbalı Devlet Hastanesi’nin temeli bundan tam 49 yıl önce atıldı. 1965 yılında Torbalı Hastane Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından toplanan paralarla temeli atılan hastane, 50 yataklı olarak hizmete girdi. 1997 yılında kapasitesi 75 yatağa yükseltilen hastanenin yatak sayısı 4 yıl sonra 100’e çıkartıldı. Hastanenin en büyük ihtiyaçlarından olan acil servis bölümü yine hayırseverlerin girişimi ile giderildi. 2007 yılında 270 metre kare oturma alanı bulunan 2 katli acil ek binası yapılan hastanenin fiziki bina yetersizliği bu rötuşlarla giderildi. Artan nüfusla birlikte hastaneye sürekli şekilde eklemeler yapılırken 165 bin nüfuslu Torbalı’ya acil bir hastane yapılması zorunlu hale geldi. Günde 2 binden fazla hastanın tedavi gördüğü Torbalı Devlet Hastanesi miadını doldururken, 2000 yılından beri yeni bir hastane yapılması gündemde.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web