Büyük Torbalı

Tarik Akan sevgisi cebinde sakli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarik Akan sevgisi cebinde sakli
371 Görüntüleme
26 Şubat 2010 - 23:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

YAZIBASI 29 Ekim Mahallesi’nde ikâmet eden 70 ya-sindaki Cemil Öz, tam bir Tarik Akan hayrani. Türk si-nema tarihine adini altin harflerle kaziyan Akan’in, si-nema sektörüne atildigi 1971 yilindan bu yana oynadigi her filmi izleyen Cemil Amca, kendisiyle birlikte çektir-dikleri hatira fotografini 27 yildir cebinde tasiyor. Dok-tor Ibrahim Öz’ün amcasi olan Cemil Öz, 1995-2005 yillari arasinda da Yazibasi 29 Ekim Mahallesi’nde (O zamanki adiyla Cumhuriyet Mahallesi) muhtarlik yapti.

YEGENININ DUGUNUNDE ÇEKTIRDI

TURKIYE’NIN yetistirmis oldugu en iyi aktristlerden Tarik Akan, 1971-1980 yillari arasinda oynadigi filmler sayesinde 7’den 70’e herkesin büyük begenisini topladi. Onlarca filmde oynayan Akan büyük bir hayran kitlesi-ne sahip. Bunlardan biri de Yazibasi’da ikâmet eden Ce-mil Öz. Yegeni doktor Ibrahim Öz’ün dügününde tanis-tigi Tarik Akan’la hatira fotografi çektiren Cemil Amca, aradan geçen yillara ragmen fotografi yaninda hiç ayir-miyor. Tarik Akan’in yegeninin askerlik arkadasi oldu-gunu söyleyen yasli adam, “3 Eylül 1983 yilinda yapi-lan dügüne Tarik Akan da katilmisti. Masasina gittim ve kendisiyle tanistim uzun bir süre sohbet ettim ve filmle-rini çok begendigimi söyledim” seklinde konustu.

FILMLERINI KAÇIRMAM

DUGUNDE Tarik Akan’la sohbet etme imkâni buldu-gunu söyleyen Cemal Amca, “ O gün çektirdigim fotog-rafi hiç yanimdan ayirmadim. Tam 27 yildir üstümde tasiyorum. Ayrica bu fotograftan çogaltip çerçevelet-tikten sonra bir tanesini evime, digerini de mahallemiz-de bulunan kahvehanenin duvarina astim. Ne zaman Tarik Akan’in bir filmi televizyonda çikarsa hemen otu-rurum ve bitene kadar izlerim” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web