Büyük Torbalı

Taskesik’in çigligi ekranlara tasindi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Taskesik’in çigligi ekranlara tasindi
208 Görüntüleme
21 Aralık 2010 - 22:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’DAKI sendika, sivil toplum kurulusu ve siyasi parti temsilcilerinin Torbali Ticaret Odasi öncülügünde Taskesik’e kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi ‘Ortak Eylem Plani’ gelistirmesi çalismasi gündem olmaya devam ediyor. Eylem plani çerçevesinde ilk olarak deklarasyon yayinlayip ardindan bir dizi eylem planinin hayata geçirme karari alan 25 kurulus temsilcisinin aldigi kararlar arasindaki ‘Hukuki Mücadele Baslatma’ maddesi hayata geçirilmisti. Taskesik’in çigligina kulak veren Ege TV ekibi dün Torbali’ya gelerek sivil inisiyatif temsilcileri ve köylülerle görüstü. Taskesik köylüsünün Avukati Çevre Hukukçusu Sehrazat Mercan’in da hazir bulundugu röportajda sivil inisiyatif temsilcileri ve köylüler Taskesik’in çöplük olmamasi için Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu’na tekrar çagrida bulundular.
SIVIL INISIYATIFE DESTEK
ILÇEDEKI 25 kurulusun temsilcisi Taskesik’e kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi’ne karsi ortak hareket etme karari almasi tüm dikkatleri bölgeye çekti. Ortak deklarasyon hazirlayip Izmir Büyüksehir’in kararini gözden geçirmemesi durumunda bir dizi eylem yapma karari alan ‘Sivil Inisiyatif Hareketi’ne basindan da destek geliyor. Bu kapsamda dün Torbali’ya gelen Ege TV ekibi gün boyu çekim yaparak köylülerin çigligini ekranlarina tasidi. Çöpe karsi baslatilan Sivil Inisiyatif Hareketi’nin öncüleri TTO Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, TTO Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar, Ticaret Odasi Meclis Uyesi Ahmet Dalgiç, Torbali Gazeteciler Cemiyeti Baskani Ömer Günaydin, Sivil Inisiyatif Koordinatörü Mehmet Ergün, Taskesik Muhtari Ismail Çakaloglu ve Avukat Sehrazat Mercan ve köylülerin de aralarinda bulundugu heyetten bilgi alan Ege TV ekibi, bölgenin yogun bir tarim arazisi olmasi karsisinda saskinligini gizleyemedi.
MERCAN: BÖLGEYI KURTARACAGIMIZA INANIYORUM
IZMIR Büyüksehir Belediyesi’nin Taskesik ile ilgili verdigi kararini gözden geçirmesi gerektigine dikkat çeken Avukat Sehrazat Mercan, “Buraya proje hazirlayanlar ihmalkar davranmistir. Bölgede yabani hayvanlar var. Bölgenin keklik saklanma, yasama ve üreme alanlari oldugu asikâr. Herkes bölgeyi çepeçevre saran zeytinlikleri görüyor. Bu zeytinliklerin hepsi mahsul veriyor. Tüm çöp depolanmasi istenilen alanin çevresi oldugu gibi zeytinliklerle kapli. Zeytincilik yasasi çok açik. ‘Zeytinlerin korunmasi ve yabanilerin asilatilmasi kanun’ diye geçer. Zeytinlerin korunmasi gerekirken, burada bu agaçlarin katline izin vermeyecegiz. Bu konuda çok açik Danistay kararlari da var. Bizler bir çevre katliaminin yasanmasina izin vermeyecegiz. Hukuki mücadelemiz basladi, sonuca ulasip bölgeyi kurtaracagimiza yürekten inaniyorum” dedi. Ege TV kameralarina konusan diger isimler ise TTO Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, TTO Yönetim Kurulu Baskani Behçet Çinar, TTO Meclis Uyesi Ahmet Dalgiç ve Taskesik Muhtari Ismail Çakaloglu oldu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web