Büyük Torbalı

Tatil için geldi sanayide is kurdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tatil için geldi sanayide is kurdu
344 Görüntüleme
15 Nisan 2010 - 21:55
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

1 yil önce gezmek için geldigi Torbali’da karbüratör tamircisinin olmadigini fark eden Erkan Micik simdi Atatürk Sanayi Sitesi’nde As Karbüratör’ü isletiyor. Tek basina yasayan Micik, dükkânini ayni zamanda ev olarak kullaniyor

GEÇTIGIMIZ yaz aylarinda Torbali’ya ailesiyle birlikte tatil amaçli gelen 32 yasindaki Erkan Micik, sanayi sektöründe karbüratör tamircisinin olmadi-gini fark edince Istanbul’dan ilçeye yerlesti. Kartal’da aile-siyle birlikte ikamet eden Mi-cik, 21 yildir yaptigi tamircilik mesleginin Torbali’ya tasidi. Ilçede sanayi alaninda genis bir potansiyel oldugunu söyleyen Micik, “Torbali sanayisinde bütün markalara hitap eden tek bir karbüratör ustasi yok ve ben bu eksigi tamamladigimi dü-sünüyorum” seklinde konusa-rak sözlerini tamamladi.

HER MARKAYA HITAP EDIYOR

AS Karbüratör isletmesinde kendi isinin patronu olan Erkan Micik, Torbali’da ki araç sahip-lerinin artik Izmir’e gitmelerine gerek kalmadigini ve her marka araca hitap ettigini belirterek, “Her marka araca hitap edebili-yoruz.. Ilçede servisi olmayan veya aracinin arizalarini burada yaptiramayip Izmir’e gitmek zorunda kalanlar artik bize geli-yor. Çünkü hem bütün marka-lardan anliyorum hem de Istan-bul’dan burada bulamayacagim bir çok parçayi getirdim” sek-linde konustu. Erkan Micik, karbüratör bakimi, enjektör te-mizleme, bogaz temizleme, buji plâtin, ariza tespit, gaz ayarlari isleri yaparak geçimini sagliyor.

GUNDUZLERI EKMEK TEKNESI, GECELERI KALACAK YER

TATIL için geldigi Torbali’ya bir yil sonra is kurmak amaçla gelen Micik, dükkâninda bulu-nan bir çok malzemeyi eski us-tasi, babasi ve annesi tarafindan karsilandigini söyledi. Tecrübe-li usta,  “Burada olmamin en büyük destekçileri annem, ba-bam ve eski ustamdir. Onlar ol-masa buralarda bulunmam ne-redeyse imkânsiz.” dedi. Tor-bali’ya bu sefer is amaçli gele-rek burada yasamaya karar ve-ren Micik, çalistigi dükkâninda kaliyor. Gündüzleri ekmek tek-nesi geceleri ise kalacak yer olarak kullaniyor. Genç usta, düzenini kurunca ilçede ev alip yerlesecegini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web