Büyük Torbalı

Tedas’in Torbali’dan 17 trilyon alacagi var

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tedas’in Torbali’dan 17 trilyon alacagi var
242 Görüntüleme
08 Mart 2010 - 22:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Tedas’in alacak miktari 17 trilyon 696 milyara ulasti. 120 bin nüfuslu ilçede yaklasik 50 bin abonesi bulunan kurumun 7040 abonesinden fatura alacagi bulunuyor.

GEÇTIGIMIZ aylarda Tor-bali’daki okullardan tahsil edemedigi borçlarindan dola-yi elektrikleri kesmesi ile gündeme gelen Torbali Tedas Müdürlügü’nün ilçe genelin-de 17 trilyon 696 milyar ala-cagi bulunuyor. Torbali’ya bagli 6 semt ve 26 köyde 17 trilyon alacagi bulunan Tedas Müdürlügü, tahsil edemedigi borçlari için icra takibi bas-latiyor. Tedas’in alacaklari ar-asinda en yüksek borç sokak lambalari ile Il Özel Idaresi’ne ait.

REKOR LAMBALARDA
TEDAS’IN, üreticiden konu-ta, resmi daireden egitim ku-rumlarina kadar aboneleri-nden trilyonlarca alacagi bu-lunuyor. Tahsil edemedigi için okullarda ve köylerdeki su pompalarindaki elektrigi kes-mesi ile gündeme gelen Tor-bali Tedas’in 2010 yili Ocak ayi itibariyle alacak miktari 17 trilyon 696 milyara ulasti. 120 bin nüfuslu ilçede yaklasik 50 bin abonesi bulu-nan kurumun 7040 abonesin-den fatura alacagi bulunuyor. 7 bini askin Tedas abonesine ait 13 bin 618 adet ödenme-mis faturasi bulunuyor. Ödenmemis borçlar arasinda en yüksek meblag sokak lam-balarindaki elektrik tüke-timine ait. 17 Trilyonluk borcun 9,5 trilyonu sokak lambalarinin kullandigi elekt-rigi ödemekle yükümlü Il Ö-zel Idaresi’ne ait.
Ikinci sirada ise 5 trilyon ile sulamada kullanilan elektrik borçlari geliyor. Geçtigimiz yil köylerde sulama suyunda kullanilan elektrik borcundan dolayi trafolarin elektrigi kesilmisti.
Ev abonelerine ait ise 1 trilyon 88 bin lira elektrik borcu bulunuyor.

ICRA ILE TAHSILAT
ALACAGINI normal yollarla tahsil edemeyen Torbali Tedas Müdürlügü gerekli ihtarlari yaptiktan sonra icra yolu ile tahsilata basvuruyor. Kuru-mun tahsilât oraninda yüzde 96’ya ulasabildigini kaydeden Tedas yetkilileri, “Biz, vatan-das ve kurumlara gerekli ikazi yapiyoruz. Fakat tüm öden-meyen oldugunda da icra taki-bi yapiyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web