Büyük Torbalı

Tek göz odada farelerle iç içe

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tek göz odada farelerle iç içe
312 Görüntüleme
15 Ocak 2010 - 23:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çaybasi’da yasayan Kazim-Arzu çiftinin drami yürek burkuyor. 2 çocuklu çift farelerle içiçe yasiyor. Geçen ay burnunu fare isiran baba Kâzim Kader yetkililerden yardim istiyor

ÇAYBASI Mahallesi’nde ikâ-met eden 2 çocuk babasi 48 ya-sindaki Kâzim Kader tek göz bir odadan olusan evinde esi Arzu Kader ile birlikte zor sart-larda yasamaya çalisiyor. Ayak-kabi boyaciligi yaparak evini geçindirmeye çalisan Kader çifti mahallelinin yardimlari ile geçimini saglayabiliyor. Esi Ar-zu Kader’in çevre köylere yar-dim istemeye gittigini ancak bu sayede aç kalmaktan kurtulduk-larini belirten Kazim Kader yetkililerden yardim bekliyor.

FARE KORKUSUYLA NÖBET TUTUYORUZ
TEK göz odada yasam müca-delesi veren Kader ailesi maddî imkânsizliklarin disinda çevre-sel faktörlere karsida mücadele veriyor. Evinde elektrik bulun-mayan Kader suyunu da sokak-ta bulunan çesmeden temin edi-yor. Evinin çatisi da saglam ol-mayan Kader yagmurlu günler-de çesitli malzemelerle evine su girmemesini saglamaya çalisi-yor. Evinin fare yuvasi haline geldigini ve korku içinde yasa-diklarini söyleyen Kader “Bu-rada çok kötü sartlar altinda ayakta kalmaya çalisiyoruz. Evimizin çatisi kis aylarinda yagis oldugu zaman sürekli akiyor. Bu yüzden evde otur-mak zor oluyor. Evi basan fareler nedeniyle de korkudan uyuyamiyoruz. Özellikle de yaz aylarinda komsularin çatisinda yatiyoruz. Evimizin duvarlarin-da kedi büyüklügündeki farele-rin açtigi delikler var. Bu sartlar altinda bulasici bir hastaliga yakalanmamak çok zor” dedi.

YARDIMLAR OLMASA AÇ KALIRIZ
AYAKKABI boyacisi olan Ka-zim Kader düzenli bir gelirle-rinin olmadigini ve bu sebeple çogunlukla çevredekilerin yar-dimlari ile geçimlerini saglama-ya çalistiklarini söyleyerek “Ayakkabi boyaciligi yaparak evin geçimini saglamak müm-kün olmuyor. Ayrica 2 oglum var askerde. Kendi karnimizi zor doyurabildigimiz için onla-ra da para gönderemiyoruz. Ge-nellikle komsularimizin yar-dimlari sayesinde ayakta kala-biliyoruz. Esim de köylerden yardim istemeye gidiyor. Bu yardimlar da olmasa aç kaliriz. Yetkililerden yardim bekliyo-ruz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web