Büyük Torbalı

Tekel’e EML talip

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekel’e EML talip
217 Görüntüleme
26 Şubat 2010 - 23:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazibasi’da atil durumda olan 63 dekar alandaki Tekel depolarina EML talip oldu. Hazirlanan rapora olumlu sonuç verilirse alana ‘Meslek Fakültesi’ donaniminda meslek lisesi binasi ve atölyeler insa edilecek.

400 ögrenci kapasiteli bina-sinda yaklasik 1500 ögrenci-nin egitim gördügü Endüstri Meslek Lisesi’nin ilçedeki kalifiye eleman ihtiyacini ce-vap verebilmesi için yeni bir umut dogdu. Yazibasi’da ka-patilan Tekel binasina talip olan okul yönetimi ve Torba-li Kaymakamligi hazirladigi dosyayi yetkililere ulastirdi. Olumlu sonuç verilmesi du-rumunda 63 dekarlik alana ‘Meslek Fakültesi’ donani-minda Endüstri Meslek Lise-si binasi ve meslek atölyeleri insa edilecek.

KUTAHYA MODELI

MEZUN ettigi ögrenciler fabrikalarin kalifiye eleman ihtiyacini karsilayan ve me-zunlarinin is sahibi olma ora-ni en yüksek okul olan EML’de fiziki mekân yeter-sizliginden dolayi büyük si-kinti yasaniyor. 1979 yilinda 400 ögrenci kapasitesi ile in-sa edilen ve bugün ögrenci sayisi 1500’e ulasan Torbali Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 1300’ün üzerindeki isletmenin kalifiye eleman ihtiyacina yetisemiyor. Oku-lun kendisine ait 1700 metre-karelik arsasina Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Tip Pro-jeli, ek 3 katli atölye yapil-masi projesi 9 yildir hayata geçirilmeyi bekliyor. Tüm bu sikintilar yasanirken Yaziba-si’da kullanilmayan Tekel de-polari okul yönetimi ve ilçe-deki idareciler için ‘umut’ oldu. Okul Müdürü Kamil Nazli’nin önerisi ile Tekel binalarini gündeme alan Kaymakam Zeki Arslan, da-ha önce görev yaptigi Kütah-ya Emet’te uyguladigi formü-lü Torbali’da da hayata geçir-mek için dügmeye basti.

3000 ÖGRENCI KAPASITELI

KUTAHYA’DAKI kullanil-mayan Tekel depolarini Tapu Kadastro’ya tahsis ettiren Arslan, Yazibasi’daki bos de-polari EML’ye tahsis için rapor olusturdu. Okul yöneti-mi ve ilçedeki siyasilerle ko-nuyu görüsen Arslan, hazirla-digi raporu Il Milli Egitim Müdürlügü’ne sundu. Milli Egitim Müdürlügü’nden ge-çen dosya Özellestirme Ida-resi’ne sevk edildi. Özelles-tirme Idaresi’nin alaninin Milli Egitim’e devrinin onay-lamasi durumunda ilçe dev bir mesleki egitim alanina kavusacak. Teorik derslerin verilecegi 16 derslik binanin insa edilmesi düsünülen alanda pratik derslerin kulla-nilacak atölyelerin mevcut olmasi büyük avantaj sagla-yacak. Yaklasik 3000 ögren-cinin egitim görebilecegi merkezin açilmasi, sanayi alaninda genis bir potansiye-le sahip ilçeye büyük yarar saglayacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web