Büyük Torbalı

Tekstil sektörüne IZKA dopingi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekstil sektörüne IZKA dopingi
183 Görüntüleme
15 Nisan 2010 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Meslegi olmayan bayanlarin egitim alarak tekstil sektöründe çalismasini hedefleyen IZKA destekli proje dün sona erdi. Projenin kapanisi kokteyl ile yapildi

IZMIR Kalkinma Ajansi (IZ-KA) ve Torbali Kaymakam-ligi’nin destegi ile Halk Egi-tim Merkezi bünyesinde ku-rulan giyim atölyesinde kurs-lar sona erdi. Giyim Uretim Teknolojisi kursunun tamam-lanmasinin ardindan dün, Torbali Belediyesi’nde bir toplanti gerçeklestirildi. Top-lantida, Halk Egitim Merkezi Müdürü Umit Uzun proje konusunda bilgi verdi. Ger-çeklestirilen konusmalarin ar-dindan kursiyerlere sertifika-lari verildi. Toplanti sonunda kokteyl düzenlendi.

79 BAYAN KURSIYER SERTIFIKA ALDI

IZKA’nin 2009 yili KOBI ve Sosyal Kalkinma Mali Des-tek Programlari kapsaminda açilan projeler çagrisina Tor-bali Halk Egitim Merkezi, Giyim Uretim Teknolojisi Atölyesi ile katildi. IZKA yetkilileri tarafindan yapilan degerlendirme sonrasinda proje kabul edildi. Proje için IZKA 40.924 TL ödenek ve-rirken, Torbali Kaymakamligi ise paranin yüzde 25’lik kis-mi olan 13.641 TL’lik destek-te bulundu. 2009 Eylül’de baslayan kurs, 8 Nisan 2010 tarihi itibariyle sona erdi. 4 grup halindeki kursta toplam 79 bayan egitim gördü.

KÂRLI PROJELER

8 ay boyunca süren kursun bitmesi sonucunda dün bir toplanti gerçeklestirildi. Top-lantiya Kaymakam Zeki Ars-lan, IZKA yetkilileri, Torbali Belediyesi Baskani Vekili Mithat Tekin, Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan, Ilçe Milli Egitim Müdürü Ruhi Gündogdu, Torbali Ilçe Müf-tüsü Mehmet Akpinar, Esnaf Odasi Baskani Sezai Tamer, kursiyerler, okul müdürleri ve çok sayida davetli katildi. Açilis konusmasi yapan Umit Uzun, “Amacimiz meslegi olmayan bayanlarimiza egi-lerek, ilçemizdeki tekstil sek-töründe istihdamlarini kolay-lastirmak. Atölyenin kurul-masinda destek veren herkese tesekkür ediyorum” dedi. Proje sayisini ilerleyen dö-nem içerisinde arttirmayi he-deflediklerini söyleyen Zeki Arslan, “Hedefimiz okul mü-dürleri, kurum müdürlerinin de böyle projelere katilmasi ve basvuru sayisinin artmasi. Biz her zaman destege hazi-riz” seklinde konusarak söz-lerini tamamladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web