Büyük Torbalı

Tekvando yapip sosyallesecekler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekvando yapip sosyallesecekler
267 Görüntüleme
24 Şubat 2010 - 23:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sakinlerinin ‘ilgisizlikten’ yakindigi Çaybasi’da sosyal projeler için ilk çalisma dün start aldi. Bölgedeki 159 ögrenciye tekvando egitimi verilecek. Kurs törenle açildi

YOGUN olarak Roman vatandaslarin yasadigi, sik sik asayis olaylari ile gündeme gelen ve sakinlerinin ‘ilgi-sizlikten’ yakindigi Çaybasi’da sosyal projeler için ilk çalisma dün start aldi. Torbali Kaymakamligi, Torbali Belediyesi, Ilçe Emniyet Müdürlügü ve Halk Egitim Merkezi Müdürlügü’-nün ortaklasa düzenledigi tekvando kursu basladi. Bölgedeki 159 ögren-ciye tekvando egitimi verilecek. Dün baslayan kursun açilisina Kaymakam Zeki Arslan, Belediye Baskani Ismail Uygur, Ilçe Emniyet Müdürü Yalçin Orhan, Müdür Yardimcisi Ahmet Çiftçi, Halk Egitim Merkezi Müdürü Umit Uzun, Ilçe Milli Egitim Müdür-lügü Sube Müdürü Erol Koyuncu, Torbalispor Kulüp Baskani Hamit Karasu ve çok sayida vatandas katildi.

HERKESIN ÇORBADA TUZU VAR
ÇAYBASI Mahallesi’nde sosyalles-me çalismalari baslatildi. 159 çocuga verilecek olan tekvando kursu, dün resmen basladi. Toplum Destekli Po-lis’lerin büyük gayreti ve çalismasiy-la hayata geçirilen proje kapsaminda egitimler, Çaybasi Çok Amaçli Kapa-li Spor Salonu’nda gerçeklestirilecek.
Proje kapsaminda, bölgedeki çocuk-larin kötü aliskanliklardan uzak tutul-masi hedefleniyor. Kursun açilisinda kisa bir konusma yapan Zeki Arslan, “Çaybasili gençlerin kendi aralarin-daki kaynasmayi saglamak adina bu proje hayata geçirildi. Kursiyerlerin kiyafetlerini de Kaymakamlik olarak biz tertipleyecegiz. Bu çorbada her-kesin tuzu var. Suanda kursa talep oldukça yogun ve insallah bu yogun-luk devam eder. Amacimiz, gençlerin enerjisini dogru yolda harcamak. Kursiyerlerin kusak sinavinda daha kapsamli bir program düzenlenecek. Projeyi basarili bir sekilde sürdüre-cegiz. Tüm kursiyerlere basarilar dili-yorum.” dedi.

ÇOCUKLARI SPORA YÖNLENDIRECEGIZ
TEKVANDO egitimleri 7-15 yas ara-sindaki gençlere, Levent Dereboylu tarafindan verilecek. Bölgedeki aile-lerin ekonomik olarak yeteri kadar iyi olmamasi nedeniyle, ücretsiz kurs düzenlendigini belirten Yalçin Orhan, “Bu kurs sayesinde, Çaybasili çocuk-lari spora yönlendirecegiz ve kötü aliskanliklardan kurtaracagiz. Bu proje Toplum Destekli Polislerin halk-polis dayanismasina çok iyi bir örnek” diye konustu. Antrenör Levent Dereboylu, “Ögrencilerimiz, siyah kusak sahibi olana kadar egitim ve-rilecek. Ilerleyen dönemlerde de kur-siyerlerimiz, düzenlenecek olan çesit-li turnuvalarda ilçemizi temsil ede-cek. Turnuvanin hayata geçirilmesine emegi geçen herkese tesekkür ediyo-rum.” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web