Büyük Torbalı

TEOG’un ilk maratonu sona erdi

TEOG’da ilk dönem heyecanı sona erdi. Önceki gün ve dün kendi okullarında sınava giren öğrenciler, en iyi liseye gidebilmek için mücadele etti. TEOG’da 465 öğretmen görev alırken 2 bin 486 öğrenci de ter döktü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TEOG’un ilk maratonu sona erdi
175 Görüntüleme
25 Kasım 2016 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 DÜN itibari ile yapılan 2. gün oturumu ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1. dönem sınavları sona erdi. Öğrenciler iki günde sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen Bilimleri, T.C İnkılap Tarihi ve Atartürkçülük, Yabancı Dil sınavlarına girdiler. Büyük heyecanın yaşandığı sınavlarda sorular genel olarak müfredata uygun olarak hazırlandı. Bazı sorular öğrencileri terletirken, bazı sorular ise kısa sürede yanıtlandı. Öte yandan ilçede de büyük heyecan neden olan TEOG tam 33 okulda gerçekleşti. İki gün boyunca süren ve iyi bir lise eğitimi için ön koşul olan TEOG’da 465 öğretmen görev alırken 2 bin 486 öğrenci de ter döktü.

2 BİN 486 ÖĞRENCİ KATILDI

2016 TEOG sınavı sona erdi. 2 bin 486 öğrenci önceki gün TEOG’da Türkçe, Matematik ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi derslerinden sınava girdi. Öğrenciler dünkü oturumda ise Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava tabi tutuldu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik iki gün boyunca gerçekleşen merkezi ortak sınavlara ilçede toplamda 2 bin 486 öğrenci katıldı.

SINAVA GİREMEYENLER MAZERET BİLDİRECEK

TEOG’da ilk dönem heyecanı sona erdi. Önceki gün ve dün kendi okullarında sınava giren öğrenciler, en iyi liseye gidebilmek için ter döktü. Öğrenciler sınıflarda zamanla yarışırken, anne ve babalar da okul bahçesinde heyecanla çocuklarını bekledi. Öte yandan bazı öğrenciler çeşitli mazeretlerle sınava katılamadı. TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 17-18 Aralık 2016 mazeret sınavlarına girebilecek. TEOG 2’nci dönem sınavları ise 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak. İbrahim DANIŞ

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web