Büyük Torbalı

Teröre destek veren bedelini öder

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Teröre destek veren bedelini öder
629 Görüntüleme
24 Şubat 2016 - 8:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Adliyesi’nde Fırat Çakıroğlu’nun duruşmasına katılan İzmir Milletvekili Atilla Kaya duruşma sonrası terör olayları ve teröre destek verenler ile ilgili bir açıklama yaptı. Davanın takipçisi olacağını vurgulayan Kaya, teröre destek verenlerin bedelini ödeyeceğini söyledi.

GEÇTİĞİMİZ yıl Ege Üniversitesi’nde katledilen Fırat Çakıroğlu’nun katillerinin yargılandığı duruşmaya izleyici olarak katılan AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, burada açıklamalarda bulundu. Çakıroğlu’nun milli ve manevi değerleri özümsemiş, vatanını, milletini, bayrağını seven bir genç olduğunu ifade eden Kaya, “Fırat’ın savunduğu vatanımızın bölünmez bütünlüğünün kalın çizgilerle ifade edildiği yerli ve milli değerler hepimize aitti, o bu değerleri hepimiz adına savunuyordu. Hainler tarafından alçakça bir saldırı sonucunda katledilen Fırat’ın katillerinin hak ettikleri cezayı alacaklarına inanıyoruz. Bu davanın takipçisi olacağız. Bu vesileyle şunu da özellikle belirtmek istiyorum. En son çıkan Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları Hakkında Başbakanlık Genelgesi’nde belirtildiği üzere, terör örgütleri veya legal görünümlü illegal faaliyet yürüten yapılarla ilişki kuran taşeron personel dâhil, tüm kamu çalışanları görev başında veya dışındaki tüm davranışlarıyla izlenecek ve suç teşkil etmesi durumunda ‘ivedilikle’ işlem yapılacaktır” dedi.

HAİNLERİN YANINDALAR

Milletvekili Atilla Kaya, konuşmasında HDP Van Milletvekili Tuba Tezer’in, terörist taziyesine katılmasına da sert tepki gösterdi. Tezer’in bu hareketiyle mensubu bulunduğu HDP’nin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını ifade eden Kaya; “Ülkemize ihanet edenlerin, Türkiye’ye karşı düşmanca davranış içerisinde olanların her daim yanında olan bir siyasi partiyle karşı karşıyayız. Bu partiyi, siyasal sistemin bir parçası olmaktan ziyade, terör örgütünün silahsız uzantısı olarak değerlendirmek daha doğru olacaktır. Mayaları demokrasiyle, kardeşlikle, insan haklarıyla, milli ve manevi duygularla yoğrulmayanlar sırtını terör örgütüne de dayar, terörist taziyesine de gider, 28 vatandaşımızın şehit olduğu saldırının faillerine karşı kınama metnine de imza atmaz. Milletin meclisini ve milletvekili olarak sahip oldukları dokunulmazlığı terör yardakçılığında bir kalkan olarak kullananlar bedelini ödeyecektir” şeklinde konuştu.

CHP İLE HDP FLÖRT EDİYOR

CHP’nin HDP ile gerçekleştirdiği flörtü ve işbirliğini üzülerek gördüklerini belirten Kaya, CHP’ye bu duruma bir son vermesi çağrısında bulundu. CHP’nin HDP’ye perde olmaktan vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Kaya, “Türkiye’nin terörle olan haklı mücadelesini akamete uğratmak isteyen iç ve dış düşmanları anlayabiliyoruz. Türkiye’nin güçsüzleşmesi için canhıraş bir çaba gösteriyorlar. Dört koldan bir saldırı var. Ancak bunların değirmenine su taşıma gayretinde olan ana muhalefet partisini anlayamıyoruz. TBMM Genel Kurulu’nda HDP’nin verdiği önergelerin peşinden giden, HDP ile anlaşarak Kurtuluş Savaşı’nda bile çalışan Gazi Meclis’i kapatmaya çalışan ana muhalefet partisine bu tutumlarından vazgeçmeleri çağrısında bulunuyoruz. CHP yönetiminin, söz konusu vatan olduğunda, söz konusu bayrak olduğunda, söz konusu milletimizin huzur ve güvenliği olduğunda geri kalan her şeyin teferruat olduğunu idrak etmesi gerekir” sözlerini sarf etti. Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web