THK’den kurban derisi bağışı açıklaması

197 Görüntüleme

THK’den kurban derisi bağışı açıklaması

Türk Hava Kurumu (THK) Torbalı Şube Başkanı İsmail Dinçer, yaptığı açıklamada, “THK olarak kurban derilerinin değerini bulması için ihale ile satmakta ve hayır sahiplerinin hayırlarının tam değerini bulmasına vesile olmaktayız. Kurbanda amaç hayır yapmaktır. Bu hayrı yaparken insanların dini duygularını istismar edenlere dikkat edilmesi gerekmektedir” ifadesini kullandı.

THK’NİN TÜRKİYE’NİN SİVİL HAVACILIĞINA ÖNEMLİ DESTEĞİ VAR!

THK’nin Türkiye’nin sivil havacılığına önemli desteği bulunduğuna vurgu yapan İsmail Dinçer, şunları kaydetti: “Vereceğiniz kurban derisi bağışları ile havacılığımızın güçlenmesine, ülkemizin geleceği bakımından en büyük güvencemiz olan kanatlı bir gençlik yetiştirilmesine katkıda bulunacaksınız. Gençlerimize ücretsiz havacılık eğitimi verilebilecek, Türkiye’nin ilk Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ülkemizin hizmetinde bulunabilecektir. THK Üniversitesinde burslu öğrenciler okutularak havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli personel yetiştirilmesine, orman yangınlarına havadan müdahale edilmesine, 7 gün 24 saat hava ambulans hizmeti verilmesine yardımcı olmanın gurur ve huzurunu yaşayacaksınız.”

DERİLERİN BOZULMAMASI İÇİN BİR AN ÖNCE TESLİM EDİLMELİ

Türk Hava Kurumu (THK) Torbalı Şube Başkanı İsmail Dinçer, THK’nin havacılık alanında 100 yıla yakın bir tecrübesi olduğuna dikkati çekerek, “Havaların sıcak geçmesi nedeniyle kurban derilerinin bozulmaması için az da olsa tuzlanması gerekmektedir. En kısa zamanda görevlilere makbuz karşılığında teslim edilen deriler değerini bulacaktır. Kurban Bayramı müddetince kurban derilerini teslim etmek isteyen vatandaşlarımız, bizleri arayarak görevli araca teslim edebilirler” dedi.

MUTLAKA TUZLAMA YAPSINLAR
Dinçer, “Kesim yerlerinde mutlaka bir personelimiz görevlendirilecektir. Ayrıca mahalle aralarında dolaşıp anonslarını yapıyor. Bağışta bulunmak isteyenler de kurumumuzla temasa geçip bağışta bulunuyor. Bağışta bulunacak olanlar mutlaka tuzlama yapsınlar. Havalar sıcak olacağından önlem almaları gerekiyor” diye konuştu.

“TUZLAYIP SERİN YERDE BEKLETSİNLER ASLA POŞETE KOYMASINLAR”

“Kurban derisinin ekonomimize geri dönüşümünün sağlanabilmesi için vatandaşımızdan ricamız tuzlayarak serin yerde muhafaza etmeleridir” diye sözlerini sürdüren Dinçer, “Koyun derisi çok narin ve tuzlanmaz ise çabuk çürüyebilir iki saat içinde çürümeye başlıyor. Buharlaşma ve çürüme daha hızlı olduğundan asla deriyi naylon poşete koymasınlar. Vatandaşlarımız kurumumuzun 856 16 05 numaralı telefonlarını arayarak kurban derilerini bağışlayabilirler” dedi. CEMİL ZEYBEKER