Büyük Torbalı

Tibbî sekreterlik okudu, insaatta fayans dösüyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tibbî sekreterlik okudu, insaatta fayans dösüyor
262 Görüntüleme
16 Şubat 2010 - 23:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Van 100. Yil Universitesi Tibbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Bölümünü bitiren, birçok is basvurusunda bulunmasina ragmen hiçbir sonuç elde edemeyen Cihan Kaya insaatlarda çalisiyor

UNIVERSITEYI bitirerek me-zun olduktan sonra is bulama-yan pek çok genç var. Torbali’-daki genç issizlerin sayisi da hizla artiyor. Bunlardan bir tanesi de Torbali Mahallesi’nde ikâmet eden Cihan Kaya. 22 yasindaki Kaya, Van 100. Yil Universitesi Tibbi Döküman-tasyon ve Sekreterlik Bölümü-nü bitirmis. Mezun oldugu gün-den beri birçok is basvurusunda bulunmasina ragmen hiçbir so-nuç elde edemeyen Kaya, in-saatlarda fayans dösemeciligi, mermer ve boya isleri yapiyor. Kaya, üniversite mezunlarinin insaatlarda çalismak zorunda kaldiklarinda sikinti çektiklerini belirterek üniversitelilerin okul-larini bitirdikten sonra zor du-rumda kalmamasi için amelelik bölümü açilmasi gerektigini söyledi.

AMELELIK BÖLUMU AÇILSIN
1988 yilinda Agri Patnos’da dünyaya gelen Cihan Kaya, 2007 yilinda Van 100. Yil Uni-versitesi Tibbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nden mezun oldu. Universiteli issiz-ler kervanina katilan Kaya “Okulu bitirdikten sonra birçok is basvurusunda bulundum. Özel sektörde ve kamuda is bu-labilmek için elimden geleni yaptim. Fakat her çaldigim ka-pidan bos döndüm. En son çare olarak baba meslegi olan fayans dösemeleri, boyacilik ve mer-mercilik gibi isler yapmaya basladim. Birçok üniversite me-zunu benim durumumda. Bu nedenle kendi alanlarinda is bu-lamadiklarinda çok zorlaniyorl-ar. Bence amelelik bölümü açil-mali. Bu sayede okulu bitiren-ler is bulamadiklarinda zorlan-mazlar” dedi.

GENÇLERE SAHIP ÇIKILSIN
UNIVERSITEYE gidecek olanlarin tercihleri konusunda çok iyi düsünmesi gerektigini söyleyen Kaya “Bana göre lise döneminde ögrencilere verilen rehberlik hizmeti konusunda çok ciddi sikintilar var. Tabiki bununla da yetmiyor toplumda-ki en aktif kesim olan gençlere sahip çikilmiyor. Öncelikle bu-nun saglanmasi da çok önemli.”

PES ETMIYORUM
TUM yasadigi sikintilara rag-men yinede pes etmeyen Kaya, kendi alaninda is bula-mayinca tekrar üniversite sinavlarina hazirlanmaya basladi. Kaya “ Tibbi Dökü-mantasyon ve Sekreterlik Bölümü’nde is bulamayinca baska bir bölüme önlemeye karar verdim. Bu nedenle de hastane yönetimi, optisyen-lik ya da odrimetri alanlarin-dan birinde egitim almaya karar verdim. Bu nedenle de bir yandan gündüzleri çalisi-yorum aksamlari da sinava hazirlik yapiyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web