Büyük Torbalı

Ticaret Odasi’ndan is kurmak isteyenlere firsat!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ticaret Odasi’ndan is kurmak isteyenlere firsat!
161 Görüntüleme
16 Mayıs 2010 - 21:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Ticaret Odasi, KOSGEB’e ait kredi ve desteklerden faydalanmak isteyenlere ‘Genç Girisimcilik Egitimi’ verecek.

GENÇ girisimci potansiyelinin gelistirilmesi ve daha donanim-li hale getirilmesi amaciyla KOSGEB tarafindan hayata ge-çirilen Genç Girisimciler Kuru-lu kendi isini kurmak isteyen-lere yönelik kredi destegi ve-recek. Torbali Ticaret Odasi da bu kredi ve desteklerden fay-dalanmak isteyenlere ‘Genç Gi-risimcilik Egitimi’ verecek. 5 gün sürecek egitimlerle kredi almak isteyen genç girisimcile-rin ne yapmasi gerektigi, hangi sartlara sahip olmasi gerektigi ve kredileri nerelerde kullana-bilecegi ögretilecek. Egitime katilmak isteyenler yarin mesai saati bitimine kadar Torbali Ticaret Odasi’ndan basvuru formu temin edebilecek.
25 yasinda iken Halk Banka-si’nin ‘Gençlere Destek Kre-disi’nden faydalanarak Çinar Dalgiç Pompa’yi kuran Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, ilçedeki genç girisimcilere bu firsati degerlendirmelerini istedi.

BASKAN DAKREDI ILE IS KURDU

KOSGEB ve Torbali Ticaret Odasi (TTO) isbirligi ile kendi isini kurmak isteyen, girisimci adaylarina yönelik düzenlenen uygulamali girisimcilik egitimi-ne katilan kursiyerlere sertifika verilecek. Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, TTO olarak, bu tür faaliyetleri KOS-GEB’le organize ettiklerini, asil düsüncelerinin is düsüncesi olup da imkâni olmayan giri-simcilere is kapisi açabilmek oldugunu kaydetti.
Çinar oda olarak egitim faaliyetlerine her zaman önem verdiklerini ifade ederek, gençlerin is hayatina donanimli ve egitimli birbire olarak atilmalarinin basari oranini artiracagini dile getirdi. Kendisinin de bu tür gençlik kredilerinden faydalanarak is hatatina atildigini söyleyen Behçet Çinar, “Ben de Halk Bankasi’nin Gençlere Destek Kredisi’nden faydalanarak is hayatina adim attim ve basarili oldum. Bu egitimleri düzenle-memizin asil amaci girisimci arkadaslarimizin egitimlerini bitirdikten sonra kendi islerini kurabilecek seviyeye getire-bilmek için is planini nasil ya-pabilecekleri konusunda yardimci olmak” seklinde konustu.

PROJE NE IÇERIYOR?

KOSGEB tarafindan Genç Gi-risimciler için verilecek kredi ve destekler konusunda düzen-lenecek Genel Girisimcilik Egi-timi 24-28 Mayis 2010 tarihle-rinde Torbali Ticaret Odas’inda herkese açik olarak ücretsiz ya-pilacak. Egitime katilmak iste-yenler 18 Mayis 2010 tarihine kadar basvuru formunu Ticaret Odasi’ndan temin edebilecek. 5 günlük egitim sonunda katilim-cilara kredi almalari için gerekli olan sertifika verilecek. Sertifi-ka programini basari ile tamam-layan, is plani onaylanan ve fir-masini kurarak KOSGEB’in de-gerlendirme kriterini geçen gi-risimciler, hibe kredisinin yani sira makine techizat, ofis ve donanim için destek kredisin-den faydalanabilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web