Büyük Torbalı

Tip ve hukuk kazandi, gece okulunu bitirip mühendis oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tip ve hukuk kazandi, gece okulunu bitirip mühendis oldu
274 Görüntüleme
25 Mart 2010 - 23:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tip ve hukuk fakültelerini kazanmasina ragmen Buca Mimarlik ve Mühendislik Gece Okulunda egitim alan Cemir Ezberci ilçenin en eski mühendislerinden. Tecrübeli mühendis Torbali’da çarpik kentlesme yasandigini söyledi

30 yildir Torbali’da insaat mü-hendisi olarak görev yapan Ce-mil Ezberci, bu süre içinde sa-yisiz projeye imza atti. 1977 yilinda tesadüfen geldigi Tor-bali’da ilçe halkina en iyi hiz-meti sunmaya çalistigini ve isi-ni çok sevdigi için büyük bir özveriyle çalistigini ifade eden tecrübeli mühendis ilçedeki çarpik yapilasmanin önüne ge-çilmesi gerektigini söylüyor. Vatandaslarin da binalar konu-sunda bilinçlenmesi gerektigini ifade eden Ezberci, estetigin kendisi için hiç önemli olmadi-gini belirterek “Estetik insan hayatini kurtarmiyor” dedi.

ÇARPIK KENTLESME ÖNLENMELI
1947 yilinda Agri Eleskirt’de dünaya gelen Insaat Mühendisi Cemil Ezberci, 1977 yilindan beri Torbali’da görev yapiyor. Çocukluk yillarinda ziraat mü-hendisi olmak isteyen Ezberci, tip ve hukuk fakültelerini ka-anmasina ragmen insaat mü-hendisligi egitimi almaya karar verdi. Ilk olarak Buca Mimar-lik ve Mühendislik Gece Oku-lunda egitim almaya baslayan tecrübeli mühendis, bu süre i-çinde gündüzleri çalisiyor ge-celeri de egitim aliyordu. Daha sonra Ege Universitesi Mühen-dislik Bilimleri Fakültesi Mi-marlik ve Mühendislik Meslek Yüksek Okulunu bitiren Ezber-ci Serbest Mühendis olarak is hayatina basladi. Tesadüfen geldigi Torbali’da bir iki proje hazirladigini ve o günden beri de ilçeden ayrilamadigini söy-leyen Ezberci “Ben isimi çok severek yapiyorum. Yaptigim bütün projelerde büyük bir ti-tizlikle çalisiyorum. Bütün ça-lismalarimi prosedürlere uygun olarak yapiyorum. Torbali gibi metropol bir ilçede ne yazik ki çarpik kentlesme gibi bir sorun yasaniyor. Ilçede bu alanda egitim almis çok fazla personel yok. Bu da sorunlari beraberin-de getiriyor. Ayrica herkes bu isi yapmaya basladi. Çok farkli mesleklerden bu isle ilgilenen-ler var. Bu da sektör için baska bir olumsuzluk”dedi.

ESTETIK HAYAT KURTARMIYOR
BUGUNE kadar Torbali’da çok sayida projeye imza atan Ez-berci ilçenin ilk mühendislerin-den. Torbali›da sadece 10 ko-operatifin projelerini hazirladi-gini ve yarim kalan kooperatifl-erin bitirilmesi konusunda da önemli çalismalari oldugunu söyleyen Ezberci, ilçe halkini binalar konusunda bilinçli ol-malari konusunda uyardi. Ez-berci “Konut alacak olanlar bi-nanin ucuz olmasina aldanma-mali. Kesinlikle güvenilir kisi-lerden ve kaliteli binalar tercih edilmeli. Mühendislikte önce saglamlik, sonra kalite ve en son estetik kriterleri gelir. Fakat ben estetik kriterini önemli bul-muyorum. Çünkü yurt disinda-ki binalara baktiginizda estetik-ten uzak ama oldukça daya-nikli hayat kurtaran binalar ol-dugunu görüyoruz. Kisacasi estetik hayat kurtarmiyor” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web