Büyük Torbalı

Tire’nin hastasi olduk

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tire’nin hastasi olduk
259 Görüntüleme
17 Ocak 2010 - 23:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

120 nüfuslu ilçede ihtiyaca cevap veremedigi her firsatta dile getirilen Devlet Hastanesi’nin yetersizligi vatandasi Tire’ye yöneltiyor. 2009 yilinda Torbali’dan 4151 kisinin Tire’ye tedavi olmaya gittigi açiklandi

HIZLA gelisen ilçenin ihtiyacina cevap veremeyen Torbali Devlet Hastanesi’nin yetersizligi vatandas-lari diger ilçelere yöneltiyor. Öde-mis, Bayindir ve Izmir merkezdeki hastanelerin yani sira en çok ilgi gören Tire Devlet Hastanesi oluyor. 2009 yili içerisinde Torbali’dan 4151 kisinin Tire Devlet Hastanesi-‘ne gittigi ortaya çikti. Torbali Dev-let Hastanesi ile ayni yatak kapasi-tesine sahip olan, fiziki mekân aç-isindan daha kötü durumda olan Ti-re’yi tercihteki artis ile ilgili Saglik Grup Baskani Doktor Ismail Arslan “Hasta memnuniyet anketleri ile bu gidisleri sorgulamaktayiz ” dedi.

40 KM UZAKLIKTAKI ILÇEYE NEDEN GIDILIYOR?
SON 2 yildir hastane yönetiminin çabalari ile fiziki mekân yetersizli-gine ragmen iyilestirmelerin arttiril-digi Torbali Devlet Hastanesi’ne gitmemesi ilçede donanimli bir hastane yapilmasinin kaçinilmaz oldugunu gözler önü seriyor. 2009 yili içerisinde 399 bin 708 hastanin basvurdugu Torbali Devlet Hastane-si’nin yetersiz gelmesi ile vatandas-lar tedavi için Tire Devlet Hastane-sini tercih etmeye basladi. 2009 yili içerisinde 212 bin 528 hastanin tedavi edildigi Tire Devlet Hastane-si’ne Torbali’dan 4151 hasta gittigi ortaya çikti.
Ilçenin 15 bin nüfuslu oldugu dönemde kurulan ve hâlâ 120 bin nüfusa ulasan ilçeye hizmet verme-ye çalisan Torbali Devlet Hastanesi son 2 yil içerisinde fizikî mekân yetersizliginden dolayi 5 ayri bölge-ye dagildi. Hastane, ilçede en çok sikâyet alinan kurumlarin basinda geliyor.

SAGLIK GRUP BASKANI: ANKET YAPIYORUZ
BIR yil içerisinde her hekime ayri poliklinik tahsis edilmesi, ek yapi-larin hizmete sokulmasi, her dalda uzman doktor bulundurulmasi, alinan son teknolojik cihazlar gibi birçok yenlige imza attiklarini söy-leyen Saglik Grup Baskani Doktor Ismail Arslan buna ragmen fiziki mekân yetersizliginin sikintiya neden oldugunu dogruladi. Mevcut sartlarda hizmetin en iyisini vermeye çalistiklarini söyleyen Arslan, hastalarin Tire Devlet Hastanesi’ni tercih etmesi ile ilgili, “Hastane memnuniyet anketleri düzenliyoruz. Personel davranislari ile ilgili egitimlere agirlik vermeye basladik. Hastanenin kalabalikligi, mekânin yetersiz olmasi ile ilgili çok fazla bir sey yapamiyoruz. Ama eger personel davranisindan kay-naklanan bir durum varsa üzerimize düseni yapariz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web