Büyük Torbalı

TOKI isyani büyüyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TOKI isyani büyüyor
288 Görüntüleme
13 Ocak 2010 - 23:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

16 aydir evlerinin teslim edilmesini bekleyen TOKI magdurlari dün Kaymakam Zeki Arslan’a çikti. 840 aile evlerinin teslim edilmesini bekliyor

BASBAKANLIK Toplu Konut Idaresi (TOKI) tara-findan Yazibasi’ya yaptirilan evlerin 16 aydir teslim edil-memesi nedeniyle magdur ev sahibi vatandaslar dün Kaymakam Zeki Arslan’la bir araya geldi. Aylardir ken-di evlerine tasinamayan va-tandaslar 24 Ocak günü TO-KI evlerinin bulundugu böl-gede evlerin bir türlü teslim edilmemesini protesto ede-cek. TOKI’nin 400 alt gelir, 440 orta gelir olmak üzere Yazibasi’ya yaptirdigi 840 konut 2008 yilinda tamam-lanmisti.
TOKI yetkilileri teslimatin 2010 Ocak tarihi itibariyle baslayacagini belirtmesine ragmen herhangi bir çalisma baslatilamadi.

SESIMIZE KULAK VERIN
YAZIBASI’DA yaptirilan TOKI evi magdurlari, bir türlü hayallerine kavusama-di. Aylardir evlerinin teslim edilecegi günü bekleyen ev sahipleri, tüm çabalarina ragmen eli hep bos döndü. TOKI magdurlari dünde bu sorunun çözümü için Kaymakam Zeki Arslan’la görüstü. 840 ailenin magdur oldugu bu projenin alt yapi çalismalarinin bir türlü bi-tirilememesi nedeniyle, ak-sadigi iddia ediliyor. Aylar-dir hiçbir muhatap bulama-diklarini ifade eden TOKI magdurlari, “Düsük gelirli vatandaslarin küçük rakam-larla ev sahibi olabilmesi için kurulmus olan TOKI, bu projeyle görevini ihmal etmis ve yüzlerce vatandasi zor durumda birakmistir. Evlerin satis sözlesmelerin-de konutlarin, sözlesme tari-hinden itibaren 16 ay içeri-sinde teslim edilecegi belir-tilmesine ragmen, TOKI bu sözlesmeye uymadi. Aylar-dir evlerimizin teslim edil-mesi adina, kanuni olarak tüm hakkimizi aradik ama yinede bir netice elde ede-medik. Artik yetkililer sesi-mize kulak versin” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web