Büyük Torbalı

Top Sehrazat’ta

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Top Sehrazat’ta
186 Görüntüleme
19 Mayıs 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti ile CHP arasinda çöp konusunda beyanat savasi yasanirken ilk somut adimi eski Belediye Baskani Karatoklu atti. Izmir’in taninmis avukatlarindan Çevre Hukukçusu Sehrazat Mercan, köy muhtarlari adina Kati Atik Bertaraf Tesisi’ni idari mahkemeye tasiyacak.

IZMIR Büyüksehir Belediyesi tara-findan Taskesik Köyü’ne kurulmasi planlanan Kati Atik Bertaraf Tesisi ile ilgili ilçede CHP ve AK Parti arasinda ‘Projenin sorumlusu kim’ tartismasi sürerken tesise karsi ilk somut adimi Eski Belediye Baskani Hasan Karatoklu atti. Köy muhtarla-rini örgütleyen eski baskan, Izmir’in taninmis avukatlarindan Çevre Hu-kukçusu Sehrazat Mercan ile anlasti. Muhtarlar adina 5 bin TL avukat üc-retini ödeyecek olan Karatoklu, pro-jeyi idari mahkemeye tasiyacak. Iha-le süreci devam eden tesis ile ilgili hukuki süreç önümüzdeki günlerde baslatilacak.

ÇEVRECI AVUKAT

IZMIR’DE benzer davalarin vazgeçilmez avukati olan Sehrazat Mer-can özellikle çevre ile ilgili konular-daki duyarliligi ile taniniyor. Torba-lili muhtarlar ile önümüzdeki gün-lerde Taskesik’te biraraya gelecegini söyleyen Sehrazat Mercan, konuyla ilgili gazetemize yaptigi açiklamada, “Maalesef belediyelerin birçogu kisa vadede planlar yapip tarim arazileri-ni hiç hesaba katmadan yanlis proje-lere imza atiyor. Tarimda zaten si-kintilar diz boyu. Bir de bu tür pro-jelerle arazileri katletmek çok yan-lis. Taskesik’te eger çevreye zarar verecek, uzun yillar telafisi mümkün olmayan bir durum varsa gereken mücadeleyi veririm. Ben ilke olarak her zaman magdurlarin yanindayim. Hukuk çerçevesinde güç birligi ve bilimsel destek de olunca sonuca u-lasiyorsunuz. Kamu kuruluslari çogu zaman üniversitelerden bilirkisi hiz-meti almadan projeleri uygulamaya geçiriyor. Biz buna hayir diyoruz.”

NELERI BASARDI?

1999’da Kemalpasa’dayapilmasi düsünülen Kati Atik Bertaraf Tesisi’nin projesini geri çektirdi.
2002’de Çapak’ kurtulmasi planlanan Kati Atik Depolama Alani projesini mahkeme karari ile durdurttu.
Urla’da sit alani içine kurulmak istenen Tas Ocagi projesini durdurttu.
Manisa Saruhanli’da kurulmak istenen Kati Atik Bertaraf Tesisi’ni mahkeme karari ile engelledi.
Urla Demirci Köy’de kurulmakistenen Orkinos balik çiftligine karsi hukuki mücadeleyi sürdürüyor.

PROJESINI DURDURAN AVUKAT ILE ANLASTI

TORBALI’DA tartisma ve tepki konusu olan çöp tesisi ile ilgili hukuki süreci baslatacak olan Sehrazat Mercan ile Eski Beledi-ye Baskani’nin tanisikligi 9 yil ön-cesine dayaniyor. Avukat Merca-n’in Torbali ile tanismasi Karatok-lu’nun Çapak’a kurmak istedigi ‘Kati Atik Depolama Alanina’ da-yaniyor. Mercan, o yillarda da muhtarlar ile hareket edip dari mahkeme tasimisti. Sadece Tor-bali’nin çöpü için kurulacak tesis mahkemece durdurulmustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web