Büyük Torbalı

Torbali 2000 yil sonra Metropolis’e kavusuyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali 2000 yil sonra Metropolis’e kavusuyor
263 Görüntüleme
26 Eylül 2011 - 20:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Metropolis’e yüzyillar sonra adeta bir geri dönüs yasaniyor. Torbali’da artan nüfusa paralel olarak son sürat devam eden insaat faaliyetleri ilçe sinirinin Yeniköy ve Özbey hudutlarina dayanmasina neden oldu

TORBALI’NIN ilk yerlesim yeri olarak bilinen Metropolis’e yüzyillar sonra adeta bir geri dönüs yasaniyor. Torbali’da artan nüfusa paralel olarak son sürat devam eden insaat faaliyetleri ilçe sinirinin Yeniköy ve Özbey hudutlarina dayanmasina neden oldu. Bundan birkaç yil öncesine kadar tarlalarin oldugu bos arazilerde birbiri ardina yükselen toplu konut siteleri bu gerçegi dile getirir gibi. Yeni Umit Insaat, Almira Insaat,Yaprak Yapi,ÖzTor insaat  ve Toryap sitesi Torbali Yeniköy karayolunun yani basinda yükselen yeni yapilar. Torbali Belediyesi’nin insa ettigi Aquapolis Yüzme Havuzu, Kir Dügün Salonu ve Ipekli Sosyal Tesisleri de ayni güzergah üzerinde konuslanmis bulunuyor. Yeni insaatlar da tamamlaninca Torbali Yeniköy yol güzergâhi bir ana cadde görünümü almis olacak. Bu güzergah üzerindeki tarlalar birer insaat sahasina dönüsürken Muratbey Mahallesi Muhtari Emin Berber bu genislemenin kaçinilmaz oldugunu dile getirdi. Torbali’nin son yilarda hizli bir nüfus artisina sahne olduguna deginen Berber “Bu kadar nüfusa konut lazim. Torbali’nin Yeniköy ile birlesmesi dogal ve kaçinilmaz bir sonuçtur” dedi. Insaat Mühendisleri Odasi Torbali Temsilcisi Kader Durmus ise o bölgenin yeni bir imar düzenlemesine ihtiyaci oldugunu belirtti.

MUHTAR: GENISLEME KAÇINILMAZ

SON yillarda yapilan yatirimlarla Torbali’da cazibe merkezi haline gelen Dogan Bursalioglu Caddesi, her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Ticaret Odasi 80. Yil Ilkögretim Okulunun, Aquapolis Yüzme Havuzu’nun ve son açilan sosyal tesislerin bu bölgede olmasi, yatirimlarin buraya kaymasina neden oldu. Özellikle insaat firmalari tarafindan baslatilan insaat çalismalari nedeniyle, 2 yil gibi kisa bir sürede bölge yeni evlerle dolup tasti. Müteahhit firmalar bölgedeki bos arazileri tek tek alarak yeni lüks dairelerle donatiyor. Torbali’nin Özbey’e dogru genislemesi Muratbey Mahallesi’nin de genislemesi manasina geliyor. Bu durumu degerlendiren Muratbey Mahallesi Muhtari Emin Berber  “Bunun böyle olacagini tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok. Torbali bu hizli nüfus artisiyla bir yerlere dogru genislemek zorunda. Dogal ve kaçinilmaz bir sonuçla karsi karsiyayiz. Torbali’nin Yeniköy’e dogru genislemesi mahallemizin de nüfusunu arttiriyor.”dedi.

DURMUS: IMAR DUZENLENMESI SART

INSAAT Mühendisleri Odasi Torbali Temsilcisi Kader Durmus da yasanan bu genislemenin kaçinilmaz bir sonuç oldugunu dogruladi. Torbali’nin yakin bir zamanda 250. 000 kisinin yasadigi bir kent konumuna gelecegine deginen Durmus “Bu hizla büyüyen bir ilçenin bir tarafa dogru genislemesinden daha dogal bir sey yok. Torbali’nin en serbest sekilde genisleyecegi güzergâh Yeniköy güzergahi. Ilçenin diger bölgeleri zaten sismis vaziyette.”dedi.Torbali Yeniköy arasinda Belediyenin yeni bir imar düzenlemesi yapmasi gerektigini de dile getiren Durmus “Çok yakin bir zamanda Torbali ile Yeniköy arasinda hiçbir mesafe kalmayacagini görmemiz gerekiyor”dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web