Büyük Torbalı

Torbali Belediyesi Is-Kur gibi çalisacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali Belediyesi Is-Kur gibi çalisacak
214 Görüntüleme
24 Şubat 2010 - 23:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

VATANDASA en yakin yerde hiz-met sunumunu ilke edinmis olan Tür-kiye Is Kurumu is arayanlarin ve is verenlerin kurum ünitesine gelmek-sizin sunulan hizmetten, internetin bulundugu her yerden yararlana-bilmesine olanak saglayan yeni bir yapilanmaya gidiyor. Bu çerçevede dün Türkiye Is Kur Torbali Subesi ile Torbali Belediyesi arasinda protokol imzalandi. Protokolü Torbali Bele-diye Baskani Ismail Uygur ve Is-Kur Il Müdürü Süleyman Boyaci imza-ladi. Imza töreninde Is-Kur Torbali Sube Müdürü Mehmet Nayman da hazir bulundu. Buna göre Torbali Belediyesi is arayanlarin kaydini almak ve güncellemek, is arayanin profiline uygun açik isleri sorgu-lamak, is basvurusu almak ve basvu-rularini takip etmek, Issizlik Sigorta-si basvurusu talep dilekçesini sisteme kayit etmek ve talep dilekçesi ile ödeme planini sorgulamak, mesleki egitim kurslarina basvuru yapmak ve takip etmek ile özel sektör isverenin isgücü talebini almak ve sonuçlan-dirmak gibi isleri de yaparak is arayanlara hizmet verebilecek

IS-KUR MASASI

YEREL yönetimler ile merkezi yö-netimin is birligi yapmasini hedefle-yen bu proje il, ilçe ve belde bele-diyeler ile gerçeklestirilecek. Türkiye Is Kurumu Torbali Sube Müdürü Mehmet Nayman “Özellikle bilgisa-yar kullanmayi bilmeyen, kendilerine uzak kurum ünitesine gelmekte zor-luk çeken (Maddi külfet vb. diger nedenler) vatandaslarimiza kendile-rine en yakin yerel yönetimler araci-ligi ile yardimci olunmasini olanakli kilan bir projeyi hayata geçirmeyi planliyoruz. Belediye’ye ISKUR masasi kurulmasini ve burada görev-lendirilecek bir personele sifre veril-mek suretiyle ISKUR portalinda is-lem yapma yetkisinin verilmesini planliyoruz. Yetki verilecek persone-lin kurum hizmetlerimiz ve Iskur’un sundugu diger hizmetler konusunda egitilmesi saglanacak. Bu isbirligi Belediye ile ISKUR arasindaki koor-dinasyonun saglanmasi, karsilasilan sorunlarin karsilikli olarak giderilme-sine katki saglayacak” dedi.
Mehmet Nayman, böyle bir isbirligi, belediyenin kendi halkiyla olan güveni, duyarliligi ve özgüvenini pekistirecegini belirterek vatandasina sahip çikma ve sorunlarini çözme politikalarina da ayrica katki sunulmus olacagini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web