REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

TORBALI BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE REST

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TORBALI BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE REST
882 Görüntüleme
23 Ocak 2024 - 11:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı Belediye Meclisi dün olağanüstü gündem ile toplandı. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin başkanlığında toplanan Torbalı Belediye meclisinin toplantısına, daha önce Torbalı Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolünün iptali yönünde alınan karar damga vurdu. Başkan Tekin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin protokole uymadığını, verilen sözlerin tutulmadığını belirtti. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin’in talebi meclisteki tüm meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Meclis toplantısının ardından mecliste grubu bulunan CHP’li Ak Partili ve MHP’li tüm meclis üyeleri birlikte fotoğraf çektirdi. Bu durum kamuoyunda, Torbalı Belediyesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında kriz yaşandığı ve rest çekildiği şeklinde yorumlandı.

“BİR KARIŞ TOPRAĞI BİLE PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYECEĞİM”

Bilindiği üzere Torbalı Belediyesi, altında iki kat otopark olan, ilçenin mega projesi, İsmail Uygur Kent Meydanı’nın yapımı için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yarım kalan hizmet binasını ve Pancar’da daha önce Göztepe’ye tahsisi gündemde olan arazilerin tapusunu vermişti. Aradan geçen süre içerisinde protokol şartlarını yerine getirmeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden bu taşınmazların devrini isteyeceğini mecliste dile getiren Başkan Tekin, “Bu ilçenin bir karış toprağını bile kimseye peşkeş çekmem. Bir protokol yaptık, her iki tarafın da yararına olan ancak maalesef bu protokolün hükümleri yerine getirilmedi.” dedi.

KREDİ ÇEKİLMESİ KABUL EDİLDİ

Başkan Tekin’in talebi, meclisteki üç siyasi parti mensubu ve bir bağımsız meclis üyelerinin tamamından destek gördü. Protokolün iptali ve tapuların geri alınması için Başkan Tekin’e yetki veren meclis üyeleri, projenin tamamlanabilmesi için kredi kullanılması yönünde de Başkan Tekin’e oy birliği ile yetki verdi.

MECLİSTEN DİK DURUŞ ÖRNEĞİ

Bugüne kadar 116 milyon liralık ödemesi yapılan kent meydanı için Büyükşehir Belediyesi daha önce tutarın tamamını ödemeyi taahhüt etmiş, sonrasında ise yeni bir protokol düzenleyerek yüzde 60’lık kısmı karşılayacağını taahhüt etmişti. Taahhüt ettiği maddeleri yerine getirmiş gibi aldığı taşınmazların reklamını yapan Büyükşehir Belediyesi’nden bu taşınmazları geri alacağını ifade eden Tekin’e Cumhur İttifakı grubundan da tam destek geldi. Bu meydanın yapılabilmesi için gerekli kredinin çekilmesini içeren borçlanmayla ilgili meclise gelen önergeyi de kabul eden Cumhur İttifakı, meclis sonunda tüm meclis üyelerinin yer aldığı bir fotoğraf çekilmesini istedi. Torbalı Belediyesi’nin yaşadığı haksızlığa karşı ortak tavır alan Torbalı Belediyesi meclis üyeleri, bir kez daha birlik ve beraberlik örneği gösterdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web