Büyük Torbalı

Torbali ‘e-belediye’ devrimine katildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali ‘e-belediye’ devrimine katildi
283 Görüntüleme
30 Nisan 2010 - 21:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Imar, altyapi ve emlak vergisi çalismalarinda mülkiyet, adres, harita ve imar bilgileri tek havuzda topla-
nacagi sistemin protokolü Torbali Beleidye Baskani Uygur’un da katildigi törende 21 belediye imzalandi

IZMIR Büyüksehir Belediye-si, Türkiye’deki e-belediye-cilik uygulamalarina örnek olacak bir ilke daha imza atti. Büyüksehir sinirlarindaki 21 belediyeyi kapsayan Izmir Kent Bilgi Sistemleri Proto-kolü ile imar, altyapi ve emlak vergisi çalismalarinda mülki-yet, adres, harita ve imar bil-gileri tek havuzda toplanacak. Adalet, güvenlik, saglik, egi-tim ve kriz yönetimi gibi dev-letin temel hizmetleri daha etkin ve hizli bir sekilde ye-rine getirilecek. Sistem 18.5 milyon liraya mal oldu. Izmir Büyüksehir Belediyesi ile Bü-yüksehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alani içindeki Aliaga, Balçova, Bayindir, Bayrakli, Bornova, Buca, Çigli, Foça, Gaziemir, Gü-zelbahçe, Karabaglar, Karsi-yaka, Kemalpasa, Konak, Menderes, Menemen, Narli-dere, Seferihisar, Selçuk, Tor-bali ve Urla ilçe belediyelerini kapsayan “Izmir Kent Bilgi Sistemleri Isbirligi Protokolü” imzalandi. Protokole Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu ve diger bele-diye baskanlari ile Torbali Be-lediye Baskani Ismail Uygur da imza atti.

18.5 MILYON LIRAYA MAL OLDU

2004 yilinda Türkiye’de ilk kez Izmir Büyüksehir Beledi-yesi ile 9 ilçe belediyesi ara-sinda imzalanan protokolle baslayan hizmetin çerçevesi, bu yeni protokolle daha da genisletilmis oldu. Uluslararasi ve ulusal stan-dartlara uygun “Izmir e-bele-diyelerini” olusturmayi hedef-leyen projenin imza töreninde konusan Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, 6 yil-dir araliksiz çalisarak önemli bir asamaya getirilen projenin bugün 21 belediyeye ulastigi-ni söyledi.
Baskan Kocaoglu, sistemin altyapisini olusturan fiber optik kablolarin su anki maliyetinin 10 milyon lirayi buldugunu belirterek, bu kap-samda Adres Bilgi Sistemi için 6 Milyon TL, Imar Bilgi Sistemi için 1 milyon TL, Araç Takip Sistemi ve hava fotograflari için 500’er bin TL harcandigini belirtti. Belediye otomasyon çalismalari için ise her yil 500 bin TL ödendigini dile getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web