Büyük Torbalı

Torbali ovasi göle döndü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali ovasi göle döndü
209 Görüntüleme
08 Şubat 2010 - 23:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali 10 gündür sagnak yagisa teslim. 1 hafta daha sürecegi açiklanan yagmur, basta ekili araziler, köprüler ve alçak bölgelerdeki evler olmak üzere birçok alanda hasara neden oldu

SON yillarin en yogun yagisini alan Torbali’da, siddetli yagmurun hasari gi-derilmeye devam ediyor. Geçtigimiz hafta basindan bu yana devam eden sid-detli yagis, Torbali’da birçok bölgeye za-rar vermis ve fabrikalar su altinda kal-misti. Yagmur ekili arazilerde de hasar neden oldu. Alçak bölgelerdeki evler su altinda kaldi. Karakuyu ve Kaplancik köprülerindeki hasar nedeniyle araç sahipleri magdur oldu.

ILÇE TARIM: SULAR ÇEKILINCE KESIF YAPILIR
VERIMLI arazilere sahip Tor-bali’da tarim alaninda da ciddî hasarlar meydana geldi. Kislik sebze hasadinin devam ettigi, bugday ve misirin topakla bu-lustugu Torbali Ovasinda ekili ürünler suyun altinda kaldi. Ilçe Tarim Müdürü Muhittin Cengiz hasarin boyutunu ancak sular çekildikten sonra belirleyebile-ceklerini söyledi. Ureticilere afetlerde maddi hasara karsi arazilerini sigortalatmalarini öneren Cengiz, “Yagmur en çok kislik sebzeleri etkiledi” seklinde konustu.

ZIRAAT ODASI: MISIR VE BUGDAY ETKILENDI
YAGMURUN arazilerde ekili bu-lunan misir ve bugdayi etkiledigini söyleyen Torbali Ziraat Odasi Bas-kani Murat Uslu, “Yagmur normal-de bugday ve misirin ekiminden sonra çok gereklidir ama ne yazik ki ilçemizde su baskini olarak tabir edebilecegimiz boyuta ulasti. Bug-day ve misir tohumlari çok su al-tinda kaldiginda çürüyebiliyor. Uretici sular çekildikten sonra Ilçe Tarim Müdürlügü’ne kesif yapti-rmali ve zararini karsilatmali” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web