REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Torbali tarihinde ilk kez bir baskanin hizmetleri kitap oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali tarihinde ilk kez bir baskanin hizmetleri kitap oldu
492 Görüntüleme
03 Aralık 2010 - 22:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ILÇE siyasetinin yeni yüzlerinde olan Yagiz Çalik, ilçedeki siyasetçileri gayet basarili buldugunu söyledi. Çalik, “Sadece siyasetçiler degil, ilçemizde STK’lar da islerini gayet güzel yapiyor.” dedi. Çalik, “Siyasette kendinize kimi örnek aliyorsunuz?” sorusuna, “Belediye Baskani Ismail Uygur’u basarili buluyorum, Ibrahim Özel’den de feyiz aliyorum.” seklinde cevap verdi.

CUMHURIYET Halk Partisi’nde degisen tüzük geregi geçtigimiz günlerde Torbali Teskilati’nda da yeni görevlendirmeler yapildi. Ilçe Baskani Faruk Akpinar’in yardimciligina 3 isim getirildi. Örgütten Sorumlu Ilçe Baskan Yardimciligina Ibrahim Özel, Hukuk Islerinden Sorumlu Ilçe Baskan Yardimciligina Yagiz Çalik, Basin ve Halkla Iliskilerden Sorumlu Ilçe Baskan Yardimciligina Semih Canbeldek getirildi. Çiçegi burnunda ilçe baskan yardimcilari Ibrahim Özel ve Avukat Yagiz Çalik ile yeni görevlerini, Torbali siyasetini, ülke siyasetini ve CHP’yi konustuk. Ilçe Teskilati’nin kuruculari arasinda olan ve her dönem parti yönetiminde aktif olan tecrübeli siyasetçi Özel ile yönetimde henüz 2 yildir yer alan Çalik, oldukça uyumlu çalisiyor. Özel, Çalik gibi genç isimlerin siyasette aktif olmasini desteklerken, Çalik da Ibrahim özel gibi siyasette çeyrek asri geride birakmis tecrübeli isimlerle yola çikmaktan oldukça mutlu. Ikili, Kemal Kiliçdaroglu’nun CHP’ye yeni bir vizyon kazandirdigi, Torbali siyasetinin kabuk degistirdigi, Belediye Baskani Ismail Uygur’un Torbali’yi kent havasina soktugu, milletvekili adayinin Sedat Uzunbay olmasi gerektigi, belediye baskan adayinin Ismail Uygur olmasi konulari basta olmak üzere birçok konuda hemfikir. Çalik ve Özel samimi ve çarpici açiklamalarda bulundular.

HERKES YUKARIDA OLURSA, HALKIN NABZINI TUTAMAYIZ

CHP Ilçe Teskilati’nin kuruculari arasinda bulunan, bugüne kadar Yönetim Kurulu üyeliginin yani sira, Ilçe Sekreterligi Genel Merkez delegeligi gibi önemli makamlarda bulunan 43 yasindaki Ibrahim Özel’in yeni görevi Ilçe Baskan Yardimciligi. Çevresinden “Ilçe Baskanligini düsünmez misin?” gibi sorularin kendisine sik sik yöneltildigini söyleyen Özel, “Biz de esas olan koltuk degil; hizmet. Iyi siyaset ve iyi hizmet yapmak için baskanlik koltugu sart degil. Hem herkes yukarida olursa kimse halkin nabzini tutamaz.” dedi.


KILIÇDAROGLU’NDA SAIBE YOK

CHP’DE Kemal Kiliçdaroglu’nun genel baskanligi ile esen degisim rüzgârini da degerlendiren tecrübeli siyasetçi Ibrahim Özel, degisimin en ihtiyaç duyulan dönemde sag-landigini söyledi. Eski Genel Baskan Deniz Baykal’in tartismasiz bir sekilde ülkenin en iyi devlet adami ve siyasetçilerinden oldugunu söyleyen Özel, “Sayin Baykal çok iyi bir siyasetçiydi; ama degisim ihtiyacinin olustugu da bir gerçek. Kiliçdaroglu da tipki Sayin Baykal gibi geçmisinde hiçbir saibesi olmayan, dürüstlügü ile ön plana çikan bir siyasetçi Yolsuzlukla mücadelesi, halkla diyalogu, iktidar olmasi durumunda zenginlesmeyecegini vaat etmesi onu, iktidarda olan siyasetçilerden ayiriyor.” dedi.

BELEDIYE’YI ALMAMIZ SURPRIZ OLMAZ

TORBALI’DA iki dönem üst üste CHP’nin iktidar olmasinin tesadüf olmadigini, Belediye’nin hizmetlerinin karsiligini sandikta aldigini söyleyen Ibrahim Özel, 3. dönemde de kazanmalarinin sürpriz olmayacagini söyledi. Özel, “Iyi yaptigimiz isleri yapmaya devam edersek yine iktidar oluruz. Belediye’nin yaptigi hizmetleri tek tek saymaya gerek yok. Torbali tarihinde yaptigi hizmetleri kitap haline getirebilen tek belediye bas-kani Ismail Uygur’dur. Hiz-metlerini tanitim kitapçiginda topladi. Baskanimiz, ‘Belediyenin isi, devletin isi’ ayrimi yapmadan halkin refahi için çalisiyor.” dedi. Özel’in bu sözleri üzerine araya giren Yagiz Çalik, “Torbali, kent görünümüne kavustu. 10 yil öncesi ile bile kiyaslandiginda ne kadar büyük hizmetlerin yapildigi ortaya çikiyor. En güzeli de ilçemizdeki insanlar artik vakit geçirebilecekleri birçok sosyal alan bulabilirler.” dedi.

TORBALI SIYASETI KABUK DEGISTIRIYOR

TORBALI siyasetini deger-lendiren Ibrahim Özel, degi-simin sadece CHP’de degil, AK Parti ve diger partilerde de yasandigini söyledi. Siyasi yapinin halkin isteklerine gö-re sekillendigini söyleyen Özel, “Ilçe siyaseti kabuk de-gistiriyor. 90’larin basina kadar siyasette agalar, beyler, ekonomik gücü yüksek olan-lar söz sahibiydi. Artik öyle degil. Bilgisi ve donanimi ol-mayan siyasetten tasfiye edili-yor. Bu sadece bizde böyle degil. AK Parti Ilçe Teskila-ti’na baktigimizda da yeni isimler görüyoruz. ‘Teskilatin Refah Partisi’nde siyaset yap-mis insanlar oldugu’ genelle-mesini yapamiyoruz mesela. Artik gençler daha fazla yer aliyor ve bu çok güzel. Eski-den siyasetçiyi halk yönlen-diriyordu. Simdi halk siyaset-çiyi yönlendiriyor. Çünkü Torbali’nin en ücra köyündeki adamin kahvesine her gün gazete gidiyor, TV’den gelis-meleri takip ediyor. Kahvedeki vatandas birçok siyasetçiye gerekirse dersini verecek nitelikte. Bu yüzden vatandasa güven vermek, dürüst olmak, vizyon sahibi olmak zorundasin.” dedi.

UYGUR DUSUNMUYOR, MILLETVEKILI ADAYIMIZ UZUNBAY OLMALI

SON günlerin popüler kulis malzemesi olan “Torbali’dan kim milletvekili adayi olacak?” sorusunu da degerlendiren Ibrahim Özel, CHP’de su an vekil adayliga en yakin ismin eski milletve-kili Sedat Uzunbay oldugunu söyledi. Özel, “Bir aday çikar mi çikmaz mi bilemem; ama eger bir milletvekili çikarmamiz ge-rekiyorsa bu isim Sedat Uzunbay olmalidir. Örgüt de böyle düsünüyor. Ama bu demek degildir ki aday olmayi düsünenler vazgeçsin. Kimsenin önünü tikamamiz söz konusu degil.” de-di. Ismail Uygur’un adinin milletvekili adaylari arasinda geçme-si ile ilgili de konusan Özel, “Ismail’in böyle bir düsüncesi olsaydi bize söylerdi. Kendisi belediye baskanligina aday oldu ve görevini gayet de güzel yapiyor. Aday olmayi düsünürse bunu örgüt olarak degerlendiririz.” dedi.

CHP’DE OLMAK ONUR VERICI

2005 yilindan bu yana parti üyesi olan 2 yil önce de Yönetim Kurulu üyeligine seçilen avukat Yagiz Çalik, ilçe siyasetinin genç isim-lerinden. 31 yasindaki Ça-lik’in ilk hedefi, partisinin tecrübeli isimlerinden bir seyler ögrenmek ve ardin-dan ögrendikleri dogrultu-sunda ilçeye hizmet etmek. Çalik, “Ben profesyonel siyasetçi degilim. Ama bir yerler-den baslamak lazim. CHP gibi bir partinin yöne-tim kurulunda yer almak, ilçe baskan yardimciligi görevinde bulunmak benim için bir onur.” dedi.

BASKAN UYGUR’U ÖRGUT DESTEKLIYOR

CHP Ilçe Teskilati ile Belediye Baskani Ismail Uygur’un ilk günden bu yana uyum içerisinde çalistigini, örgüt olarak her zaman arkasinda olduklarini söyleyen Özel, “Ismail gibi degerler kolay yetismiyor. Örgüt olarak hep arkasinda durduk, durmaya da devam edecegiz. Kendisi Islam Felsefesi okumus, siyasetin çekirdeginden yetismis, ilçenin en iyi siyaset ve hizmet adamlarindan-
dir.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web