Büyük Torbalı

Torbalililar Izmir’e gidiyor, Ödemisliler Torbali’ya geliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbalililar Izmir’e gidiyor, Ödemisliler Torbali’ya geliyor
458 Görüntüleme
12 Ocak 2010 - 23:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçe girisinde faaliyet gösteren Tesco Kipa’nin içerisinde bulunan magazalarin isletmecileri Torbalililarin alisveris için Izmir’e gittigini belirtiyor. Kipa’ya Tire ve Ödemis’ten ilgi yogun.

KIPA’NIN çevresinde bulunan esnaflar vatandaslarin alisveris yapmak için Kipa’yi tercih etme-sinden yakinirken Kipa’da faali-yet gösteren esnaflar da Torbali-lilarin ilçenin tek alisveris merke-zi olan Kipa’ya sahip çikmama-sindan sikâyetçi. Ilçe halkina Ki-pa’da hizmet veren isletme yetki-lileri Torbalililardan çok Bayin-dir, Ödemis ve Tire’den gelen müsterilerinin çok daha fazla oldugunu söyledi.

TORBALILI SADECE TORBALI’DA YOK

YAKLASIK 6 aydir Kipa’da bulunan Daisy Cafe’yi islettigini belirterek bu süre içinde Kipa-daki müsteri kitlesinde hiçbir de-gisiklik olmadigini söyleyen Ali Al “Torbali halki ilçede açilan hiçbir mekana sahip çikmiyor. Bu yüzden de açilan mekânlarin çogu kisa bir süre sonra kapatmak zor-unda kaliyor. Torbali’da bulunan tek alisveris merkezi olmasina ragmen ilçe halki Kipa’ya da sa-hip çikmadi. Burada da vakit geçirebilecekken ilçe halkinin çok büyük bir kismi Izmir merkeze gidiyor. Kipa’da Torbalililardan çok Bayindir, Ödemis ve Tire’den gelenler var. Torbalili da sadece Torbali’da yok. Ilçe disinda her yerde Torbalililari görmek mümkün.” dedi.

YETERI KADAR ILGI YOK
ÇOCUKLAR için yapilmis tek eglence merkezi Kipa’da bulunan Game Land. Ilçede baska oyun parki bulunmamasina ragmen Game Land’in müsterisi de ol-dukça düsük. Game Land görevl-isi Alev Çezik “Müsterilerimiz tabiki var. Fakat ilgi yeteri kadar degil. Ilçe halki tek alisveris mer-kezi olan Kipa’ya sahip çikmiyor. Buraya gelmek yerine baska yer-lere gitmeyi tercih ediyorlar. As-linda ilginin düsük olmasinda ekonomik krizin de büyük etkisi var. Çünkü çocuklarinin israrina dayanamayan aileler Game Land’a geliyorlar. Fakat çok sik gelme imkânlari olmuyor” dedi.

BAYINDIR,TIRE VE ÖEDMIS’DEN GELENLER ÇOK
KIPA’YA Izmir-Aydin yolunu kullananlarin daha fazla ugradigi-ni belirterek Torbalililarin Kipa’-ya sahip çikmadigini belirten Babacan’in isletmecisi Temel Karaarslan “Kipa’da Torbalililar-dan çok Bayindir, Tire ve Öde-mis’den gelenler var. Burada ilçe-nin tek sinemasi olmasina ragmen ilçe halki sinemaya da sahip çik-miyor. Eger sinemaya sahip çikil-mis olsa film izlemek için gelen-ler buradaki esnaftan alisveris yapar ve burada yemegini yer. Ne yazik ki sadece Kipa’da degil gelen olarak para Torbali’da tutu-lamiyor. Özellikle de hafta içi Kipa’da neredeyse kimse olmu-yor” dedi.

ILÇE HALKI KIPA’YA SAHIP ÇIKMIYOR
KIPA’DA yabanci uyruklu müste-rileri bile zaman zaman görmenin mümkün oldugunu belirterek Tor-balililarin Kipa’ya olan ilgisinin çok düsük oldugunu söyleyen Aegean West’in magaza sorum-lusu Abdullah Sengül “Torbalililar ilçedeki tek alisveris merkezine sahip çikmiyor. Burda ilçe halkin-dan çok Ödemis, Tire ve Bayin-dir’dan gelen müsteriler var. Di-ger ilçe halkinin göstermis oldu-gu ilgiyi ilçe halki da gösterse Kipa’daki esnaf daha iyi is yapar ve sonuç olarak müsterisine çok daha iyi hizmet ve bol çesit su-nabilir” seklinde konusarak söz-lerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web