Büyük Torbalı

Torbali’nin birligi sonuç getirdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbali’nin birligi sonuç getirdi
246 Görüntüleme
04 Nisan 2011 - 20:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Çöpü Taskesik’e döktürmem” diyen Veysel Eroglu’nun sözleri 1 yildir mücadele veren ilçeyi umutlandirdi. Ilçenin kaderi ile ilgili bir konuda tek masada bir araya gelen tüm kesimlerin birligi meyvelerini vermeye basladi.

IZMIR Büyüksehir Belediyesi’nin Harmandali’ki çöp alanini Taskesik köyüne tasima planina karsi çikan Torbali Ticaret Odasi öncülügündeki Sivil Inisiyatif Hareketi üyelerinin mücadelesi meyvelerini veriyor. Önceki gün Sivil Inisiyatif Hareketi’nin üyeleri ile Torbali’da bir araya gelen Çevre Bakani Veysel Eroglu’nun “Gördügüm kadariyla Taskesik çöp tesisi için uygun degil. Buradan bürokratlarima talimat verip alternatif yer arastirmalarini isteyecegim” demesi ilçede heyecan yaratti. Aylardir ilçedeki tüm siyasi, parti, sendika, dernek ve muhtarlarla birlikte tesisin Torbali’ya kurulmamasi için mücadele eden Sivil Inisiyatif Hareketi’nin öncülügünü yapan Torbali Ticaret Odasi’nin Baskani Behçet Çinar ve Meclis Baskani Abdulvahap Olgun dün bir açiklama yapti. Çinar ve Olgun en basta mücadeleye ortak olan siyasi parti, STK, dernek ve sendika baskanlari olmak üzere konunun Çevre Bakanligi nezdinde gündeme gelmesini saglayan Il Baskani Ömer Cihat Kaya ve Il Baskan Yardimcisi Atilla Kaya ve Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez’e tesekkür etti.

“UMUTLUYUZ”

BAKAN Eroglu’nun açiklamalarinin projenin seyri bakimindan çok önemli oldugunu söyleyen TTO Baskani Behçet Çinar, “Sayin Eroglu’nun açiklamalarini çok önemsiyoruz. Temennimiz Büyüksehir Belediyesi’nin en kisa zamanda proje için Torbali’dan vazgeçmesidir. Çünkü Taskesik, Izmir’de bu proje için uygun olabilecek en son bölgelerdendir. Torbali’daki tüm siyasi parti, sendika, STK, dernek ve muhtarlarla birlikte olusturdugumuz sinerjinin en süt düzeyde yanki bulmasi bizleri çok umutlandirmistir” dedi. Proje ile ilgili EÇD süreci öncesi son sözü söyleyecek makamda olan Bakan Eroglu’nun kendilerine kulak vermesinin çok önemli oldugunu söyleyen TTO Meclis Baskani Abdulbahap Olgun ise “Sayin Bakan’a ilçenin sesine kulak verdigi için tesekkür ediyoruz. Torbali gibi yildizi parlayan bir ilçenin çöp kâbusu yasamasina göz yummayacagini açiklayan Sayin Eroglu tüm ilçenin yüregine su serpmistir. Mücadelemize Çevre Bakan’nin sahit olmasinda ve Torbali’ya gelmesinde büyük payi olan Ak Parti Il Baskani Ömer Cihat Akay, “Yardimcisi Atilla Kaya ve Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez’e tesekkür ediyoruz. Bunun yaninda mücadelenin ilk adimlarinin Torbali Ticaret Odasi Meclisi’nde atilmasini saglayan Meclis Baskan Vekili Sükrü Kolcu ve Meclis Uyemiz Ahmet Dalgiç’a özellikle tesekkür ediyoruz. Bizleri yaklasik 1 yillik mücadelemiz boyunca yalniz birakmayan Torbali’daki tüm siyasi parti, sendika, STK, dernek ve muhtarlarla birlikte temennimiz Torbali’dan geri adim atilmasidir” dedi.

LAF DEGIL HIZMET URETIYORUZ

ÇEVRE Bakani Veysel Eroglunun Torbali’ya basta çöp alani olmak üzere birkaç konuda müjde verdigini, bunun da hükümetin Izmir’e verdigi önemin kaniti oldugunu söyleyen AK Parti Ilçe Baskani Adnan Yasar Görmez, “Bakanimizin da ifade ettigi gibi önümüzdeki süreçte kati atik bertaraf tesisi için yeni bir yer bakilacak. Büyüksehir yeni bir yer bulursa Bakanlik yetkisini kullanacak. Bakan’in söylediklerini çöp ile ilgili tek yetkili Çevre Bakanligi gibi algilamamak lazim. Büyüksehir Belediyesi bu konuda Bakan’in önerilerini dikkate alip yeni bir yer bakmalidir. 3 gölet müjdesi vermesi de bizleri ayrica sevindirdi. Biz laf degil hizmet üretiyoruz. Torbali ve Izmir’i ihya edecek projeleri hayata geçiriyoruz. Sayin Eroglu’na en basta hastane arsasi ve göletler olmak üzere ilçemiz ile ilgili hayata geçirmeyi düsündügü tüm projeler için simdiden tesekkür ediyoruz” seklinde konustu.

AYLARDIR BU SÖZLERI BEKLEDIK

SIVIL Inisiyatif Hareketi öncü-lerinden Torbali Ticaret Odasi Meclis Uyesi Ahmet Dalgiç, aylardir Bakan’in dile getirdigi tespitleri duyurmak için mücadele ettikle-rini belirterek, “Çevre Bakani Sayin Veysel Erog-lu aylardir bekledi-gimiz müjdeyi verdi. Isteklerimizin ve müca-delemizin en yetkili kisiye ulasmis olmasi çok se-vindirici. Sürecin Torbali lehi-ne ayni olumlulukta devam et-mesini diliyoruz. Çünkü Tor-bali’nin hiçbir yeri çöp tesisi için uygun de-gil. Izmir’de daha kirsal alanlar tespit edilmeli ve bu böl-geler üzerine yogu-nlasilmali. Torbali, çöp ile anilmaya hak etmiyor. Çevre Bakan-ligi nezdinde bunun görülmüs olmasi bizleri çok sevindirdi” seklinde konustu.

AZMIN VE BIRLIGIN ZAFERI

GELINEN nok-tayi ve Bakan-in sözlerini “Azmin ve birligin zaferi” olarak nitelen-diren Sivil Ini-siyatif Hareketi öncülerinden Torbali Ticaret Odasi Meclis Baskanvekili Sükrü Kolcu, “Torbalinin bu tesisi hak etmedigine inandik ve inanan diger hemsehrilerimizle birlikte çok güzel bir noktaya geldik. Sayin Bakan bizleri umutlandir-di. Hastanede sözünü tuttugu gibi çöp konusunda Torbali’nin beklentilerine cevap vermesini umuyoruz. Bizi mücadelemizde en bastan bu yana yalniz birak-mayan tüm siyasi parti, dernek, STK, sendika temsilcileri ile muhtarlarimiza tesekkür ediyo-ruz. Kararliligimiz ve mücadele-miz proje için Torbali’dan geri adim atilana kadar devam ede-cek. Birlikte hareket edilince ilçenin sesinin Çevre Bakanligi nezdinde yankilanacagini gör-dük. Sayin Bakan’in Torbali’ya gelerek sesimiz duymasina ve-sile olan AK Parti Il Baskan Yar-dimcisi Atilla Kaya’ya özellikle tesekkür ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web