REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbalı’nın entelektüel yüzü, gururlandırdı

Amsterdam, Özbekistan, İngiltere gibi birçok ülkeden tıp-psikoloji mezunu katılımcıların katıldığı uluslararası bir platformda Torbalı’dan bir isim de katıldı. Psikolojik danışmanlık yapan Yeşim Ünlü Ayaz, Torbalı’yı gururla temsil etti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Torbalı’nın entelektüel yüzü, gururlandırdı
323 Görüntüleme
05 Ekim 2020 - 11:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’de birçok önemli okulda psikoloji danışmanlık yapan Yeşim Ünlü Ayaz, kariyerinde gün geçtikçe yükseliyor. İzmir Psikoloji Merkezi adayı olarak İsviçre Rıccon Akademi Evlilik ve Aile Danışmanlığı eğitimini başarı ile bitiren Yeşim Ünlü Ayaz, Türkiye Sağlık Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Bilişsel ve Davranışçı Terapist staj programına katıldı. Terapi eğitimini iyi bir dereceyle bitiren Yeşim Ünlü Ayaz, ulusal ve uluslararası geçerliliği olan UNİCED tarafından onaylandı Amsterdam, Özbekistan, İngiltere gibi ülkelerde eğitim görerek tıp fakültesinden mezun olan danışmanların da katıldığı programda Torbalı’yı gururla temsil eden Yeşim Ünlü Ayaz, “Bu program biz danışmanlar için çok önemlidir. Uluslararası kariyerlerin katıldığı bir platform. Ben de o platforma katılarak Torbalı’nın ismini geçirmeyi başardım. Bunun için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.
BAŞARILI KARİYERE SAHİP

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri (lisansüstü)mezunu Pedagog danışman Eğitim Uzmanı Aile danışmanı Yeşim Ünlü Ayaz, İzmir’in yakından tanıdığı bir isim. İzmir’in Hatay-poligon semtinde doğan, Ayaz, Buca’da D.E.Ü. davranış bilimlerinde eğitimini tamamladı. Mezun olduğu yıl Güzelyalı’da İl Sosyal Hizmetlere bağlı Mutlu Çocuk Kulübünün Sorumlu Müdürlüğünü ve Psikolojik Danışmanlığını yapan Ayaz, birçok özel eğitim kurumunun eğitim programlarını hazırladı. Diğer yıl Çiğli’de önemli bir sanayicinin sponsorluğu ve öncülüğünde Türkiye’nin en büyük 3-12 yaş eğitim kurumunun (Uzay Çağı) kurucu müdüreliğini yapıp hizmet içi performans eğitimi verdi. O dönemde Eğitim Bilimleri profesörlerinden bölüm başkanı Mustafa Yılman’dan destek alan ilk pedagog olarak kayıtlara geçti.

PROFESÖRLE SEMİNER

Birçok iddialı eğitim kurumu ile çalışan Ayaz, Karşıyaka’da Yalı’da Kanguru Anaokulu’nun kurucu müdüreliğini yaptı ve Karşıyaka’da hizmet verdiği dönemde en aranan psikolojik danışman oldu. Evlilik sebebiyle Torbalı’ya gelirken bu kurumu Türk Koleji aldı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yüzlerce öğretmen yetiştiren Prof. Dr. Mustafa Yılman ile birlikte seminerlerde konuşmacı olarak katılan Yeşim Ünlü Ayaz, mesleğine aşık bir isim. Gün geçtikçe kendini geliştiren ve insanlarla iletişimin gücüne inanan başarılı pedagog, kariyer basamaklarını hızla tırmanıyor. “2 yaştan ergen yetişkin psikolojisini deneyimleyen uygulayıcı oldu. Bilişsel Davranışçı Terapi ekolüyle birçok anksiyete kaygı depresyonla başa çıkılabileceğini” belirten Yeşim Hoca, iletişimin ve eğitimin çok önemli olduğunu belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web