REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trafik sorununa yaya devriye çözümü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Trafik sorununa yaya devriye çözümü
165 Görüntüleme
01 Mayıs 2012 - 8:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kentteki park sorununu yaya devriye ile çözmeyi hedefleyen Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü, sehir merkezinin en islek noktasina trafik polisi yerlestirdi. Yaya devriye trafik polisi sayisi, artacak.

TORBALI Ilçe Emniyet Müdürlügü, park sorununun önüne geçmek için yaya trafik polisi uygulamasi baslatti. Geçtigimiz hafta baslatilan uygula-ma, ilk olarak Kazim Dirik Caddesi ile Itfaiye Sokagi’nin kesistigi Dört Yol Kavsagi’nda hayata geçirildi. Ya-ya devriye trafik polisi, bölgede bü-tün gün devriye gezerek trafik ihlal-lerinin önüne geçiyor. Bu uygulama-nin ilerleyen günlerde ilçenin bazi noktalarinda da uygulanacagi ögre-nildi. Bu proje ile Torbali Ilçe Emni-yet Müdürlügü, ilçede yogunlugun yasandigi caddelerdeki trafik sikisik-ligini ve park sorununu en aza indir-meyi hedefliyor. Uygulamanin basla-digi günden bu yana da bölgede bü-yük bir rahatlamanin oldugu da göz-lerden kaçmadi.

ÖNEMLI NOKTALAR RAHATLAYACAK

NUFUSU 130 bini asan Torbali’da araç sayisi da 30 bine ulasti. Hem yaya hem de araç trafiginin arttigi ilçede trafik de büyük bir sorun hali-ne geldi. Ilçe merkezindeki ana cad-deler üzerinde sagli-sollu araç parki-nin yapilmasi, seyir halindeki araçlari olumsuz etkiliyor. Trafik sikisikligina da neden olan bu sorunun çözümü için Emniyet harekete geçti.  Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü, Hükümet Caddesi’ndeki trafik yogunlugunu rahatlatmak ve bölgedeki park ihlal-lerinin önüne geçmek için alanda bir polis görevlendirerek yaya devriye uygulamasi baslatti. Kentteki park sorununu yaya devriye ile çözmeyi hedefleyen Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü, sehir merkezinin en islek noktasina trafik polisi yerlestirdi. Sabah 08.00 ile aksam 17.00 saatleri arasinda Kazim Dirik Caddesi’ni Itfaiye Sokagi’na baglayan Dört Yol Kavsagi’nda her gün yaya devriye görev yaparak, buralara park yapmak isteyen sürücülere müdahale ediyor. Bu uygulama ile birlikte ana arterleri rahatlatma ve trafik sorununun çözül-mesi planlaniliyor. Torbali’da ilk defa hayata geçirilen yaya devriye uygula-masinin, Egerek Meydani ile Beledi-ye Meydani’nda da önümüzdeki günlerde uygulanacagi ögrenildi.

POLISTEN ÖZVERILI ÇALISMA

ILÇEDE araç ve yaya trafigi Kazim Dirik Caddesi’nde yogun bir sekilde islerken, bölgede zaman zaman sikin-tilar meydana gelebiliyor. Cadde üze-rindeki araç parki ihlallerinin önlen-mesi, trafigin kontrollü bir sekilde saglanmasi için bu alanda bir trafik polisi görevlendirilerek yaya devriye uygulamasi baslatilirken, bu bölgede araç trafiginden kaynaklanan sorun-larin büyük ölçüde ortadan kalktigi ögrenildi. Gün içerisinde bölgede bir adet de resmi trafik araci sürekli ola-rak görev yapiyor. Geçtigimiz hafta-larda baslatilan yaya devriye uygula-masinda trafik polislerinin özverili çalismasi ise takdire sayan. Saatlerce günesin altinda ayakta kalarak çali-san ekipler, bütün zorluklara ragmen trafik sorununun çözülmesi için büyük ugras veriyor. Uygulamanin genisletilmesiyle trafik sorununun büyük ölçüde çözülmesi ve araç trafiginin de rahatlamasi bekleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web