Büyük Torbalı

Trafik sorununu çözmek için önce insanlar bilinçlenmeli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Trafik sorununu çözmek için önce insanlar bilinçlenmeli
167 Görüntüleme
10 Kasım 2011 - 22:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI’NIN kangrenlesen sorunlarindan biri haline ge-len “trafik” sorunu gün geç-tikçe büyüyor. Ilçedeki ana arteller araç parkindan dolayi geçilemez hale gelirken, Belediye tarafindan belirlenen otopark alanlari da yetmemeye basladi. Çok katli otopark ihtiyaci gün geçtikçe artarken, bu konuda isteklerin merke-zinde olan Torbali Belediyesi’nden konuyla ilgili açikla-ma geldi. Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Sentürk, Saray Sinemasi yerine yapilacak otopark için çalismalarin sür-dügünü, trafik sorunun çözümü için vatandaslara da bü-yük görev düstügünü söyledi. Sentürk, trafik sorunun çözü-münde tek yetkilinin Belediye olmadigini, konunun asil mu-hatabinin Emniyet oldugunu da sözlerine ekledi.

TEMIZLIK YAPILACAK

NUFUSU gün geçtikçe artan Torbali’da araç sayisinin 30 bine dayanmasi ilçede trafigi felç noktasina getirdi. Kapali Pazar Yeri otopark alani ola-rak kullanilirken, Belediye karsisindaki Pehlivanoglu ar-sasi, Eski Sanayi Sitesi Zahire Pazari gibi alanlar da yetme-meye basladi. Ilçede araç sey-rine bile yetmeyen Kazimdi-rik, Mithatpasa, Hükümet Caddesi gibi büyük arteller otopark olarak da kullanil-maya baslaninca ortaya tam bir trafik kesmekesi çikiyor. Otopark alani olusturarak sorunu çözmesi için gözlerin çevrildigi Torbali Belediye-si’nin bu sorunla ilgili en ya-kin çalismasi Saray Sinemasi’nin oldugu yere kurulacak oto-park alani. Tepeköy Mahallesi Belediye Meydani ile Arslanlar Caddesi arasinda kalan 12 hektarlik bölgedeki imara uy-gun olmayan eskimis yapilar yikilacak. Eski Saray Sinemasi’nin yakinlarindaki alana da modern ve kent merkezine uygun bir otopark insa edilecek.

EMNIYET’IN SORUNU

BU kapsamda yaklasik 100 kisiye ait hisse, daire, dükkân ve arsanin bulundugu alanda yeniden düzenleme çalis-masi yapilacak. Düzen-leme, eski yapilarin yani sira mevcut yapilari da kapsayacak. “18 Uygu-lamasi” ile ilgili islemler Tapu Müdürlügü’nde halledildikten sonra mülk sahipleri yapilari terk edecek ve bölgede yikim baslayacak. Bu çalis-mayla birlikte Belediye Meydani’nin nefes alacagini söyleyen Belediye Baskan Yardimcisi Ömer Sentürk, “18 uygulamasinda sona gelindi. Yakinda bölgede temizlik bas-layacak. O bölgeye insa edilecek otopark Belediye Meydani’nin nefes almasini saglayacaktir” dedi. Trafik sorununda asil muhatabin Ilçe Emniyet Müdürlügü oldugunu söyleyen Ömer Sentürk, Emniyet ile birlikte güzel bir çalisma baslatmistik fakat onlarin araci ve ekibi çekmesi ile yarim kaldi. Trafik soru-nun çözümü en etkili yöntem vatandasin bilinçlenmesidir. Örnegin Kapali Pazar Yeri’nde 1 Lira’lik otopark ücretini bile ödemek istemeyen aracini ana caddelere park edi-yor. Böyle olunca da ortaya kesmekes çikiyor. Vatandas bilinçlenirse trafik sorunu da büyük ölçüde çözülecektir” seklinde konusarak konuyla ilgili bilgi verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web