Büyük Torbalı

Tugrul Yemisçi’den Torbali çikarmasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tugrul Yemisçi’den Torbali çikarmasi
246 Görüntüleme
15 Mart 2010 - 22:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Izmir Milletvekili Tug-rul Yemisçi, dün Torbali’yi ziya-ret ederek bir dizi temasta bulun-du. Yemisçi’yi, Ilçe Baskani Ad-nan Yasar Görmez ve partililer karsiladi. Ilk olarak parti binasin-da muhtarlarla toplanti yapan milletvekili daha sonra sirasiyla Kaymakamlik, yapimi devam eden Emniyet Binasi, Esnaf Odasi, Sosyal Güvenlik Kurumu, Ticaret Odasi ve TOSIAD’i ziyaret etti. Yapilan ziyaretlerde Torbali’nin sorunlarini dinleyen Tugrul Yemisçi, bunlari not ede-rek sorunlarin çözümü için çalisacagini belirtti.

TURGUT REIS UNIVERSITESI TORBALI’YA KURULSUN
SABAHIN erken saatlerinde ilçe binasina gelen Yemisçi, ilk olarak muhtarlarla görüstü. Muhtarlar tarimsal sulama, yol, içme suyu, issizlik ve ekilen ürünlerin para etmemesinden yakindi. Muhtarlarla yaptigi görüsmenin ardindan Kaymakam Zeki Arslan’la bir araya geldi. Bu görüsmenin ardindan yeni emniyet binasina giden Yemisçi, yapilan çalismalari ye-rinde inceledi ve binayi çok begendigini belirtti. Yogun bir tempoda Torbali gezisini sür-düren Yemisçi, Ilçe Bas-kani Adnan Yasar Görmez ve ba-zi partililerle birlikte Esnaf Sa-natkârlar Odasini ziyaret etti. Ve-kil, yeni görevi için tebrik Ta-mer’i tebrik etti. Oda Baskani Sezai Tamer, ziyaret sirasinda Turgut Reis Universitesi’nin ilçeye kurulmasi konusunda istekte bulundu. Tamer’in bu istegini de not alan Yemisçi, bu konuda görüsecegini belirtti.

SGK, YENI BIR YER ISTIYOR
ESNAF Odasi’ndan sonra Tica-ret Odasi Hizmet binasinda bulu-nan Sosyal Güvenlik Kurumu’na giden Tugrul Yemisçi, müdür Is-mail Kaygusuz’la görüstü. Gö-rüsme sirasinda, mevcut alan-larinin yetmedigini belirten Kay-gusuz, “Geçtigimiz aylarda açi-lan yeni Adliye Sarayi oldukça modern bir görünüme sahip. Eger böyle bir arsa bize de tahsis edi-lirse hem Torbali hem de bölgede bulunan diger ilçelere de kolay-likla hizmet vere-biliriz. Ortalama 8 bin isverenin dos-yasi var. Geçtigimiz yillarda vatandaslar bir soru sormak için bile Izmir’e gitmek zorunda kaliyor-du. Simdilerde ise hizmet ayak-larina kadar gelmis vaziyette”

ÇINAR, MESLEK LISESINI GUNDEME GETIRDI
SON olarak Ticaret Odasi’ni zi-yaret eden Yemisçi, baskan Beh-çet Çinar’la bir araya geldi. Oda hakkinda bilgi veren Çinar, göre-ve geldikleri dönem içerisinde yaptiklari çalismalar ve yeni pro-jeleri hakkinda bilgi verdi. Sami-mi bir ortamda geçen görüsmede Çinar, ilçenin en büyük eksikleri arasinda yer alan meslek lisesi ek bina sorununu da gündeme getirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web