Büyük Torbalı

Türkiye Degisim Hareketi’nde bayrak degisimi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye Degisim Hareketi’nde bayrak degisimi
289 Görüntüleme
21 Şubat 2010 - 23:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TDH’nin kurucu ilçe baskani Yildirim Baytekin egitimcilik meslegine daha fazla zaman ayirmak için görevi birakti. Baytekin Ilçe baskanligi görevini yardimcisi Musa Çoban’a birakti

SISLI Belediye Baskani Mustafa Sarigül liderligindeki Türkiye Degisim Hareketi (TDH) Ilçe Baskani Yildirim Baytekin 3 aydir sürdürdügü Ilçe Baskanligini, baskan yar-dimcisi Musa Çoban’a birakti. Ayni zamanda Ugur Dersha-nesi Sube Müdürü olan Baytekin, egitim alanindaki çalismalarina agirlik vermek iste-mesinden dolayi görevini biraktigini söyledi. TDH’nin hem ülke genelinde hem de ilçede iktidara talip olan, halktan yüksek teveccüh gören bir parti oldugunu söyleyen Bay-tekin, tüm çalisma arkadasla-rina basari diledi. Baytekin, “Bu nöbet degisimi Sayin Ege-Izmir Sorumlumuz Hüseyin Aslan ve Il Baskanimiz Sayin Nihat Demirkol’un bil-gileri dâhilinde olmustur. Çoban’in bu görevi layikiyla yapacagindan hiç kimsenin süphesi olmasin. Yasamim bo-yunca siyaseti bir görev, hiz-met olarak gördüm. TDH tüm Türkiye’de örgütlenirken, bize de Torbali’da örgütlenme so-rumlulugunu verdiler. 3 aylik süre zarfinda ilçe binamizi tuttuk. Diger eksiklerini gider-dik, mitinglere katildik, resmi ziyaretlerde bulunduk. Sivil toplum örgüt temsilcilerini kabul ettik. Dolayisiyla, yogun bir çalisma temposuyla partimizi Torbali’da iyi bir neticeye getirdik. Siyaset benim için meslek degil bir görevdir. Simdilik görevimizi yaptigimizi düsünüyoruz. Bize ne za-man görev düsse her zaman haziriz” dedi.

ÖGRETMENLIK BENIM IÇIN ÇOK ÖZEL
ÖGRETMENLIK mesleginin kendisinde ayri bir yeri oldu-gunu söyleyen Baytekin “Meslegim ögretmenlik, Tor-bali Ugur Dershanesinin mü-dürlügünü yürütüyorum. Ög-rencileri, meslegimi seviyo-rum. Bundan sonra Torbali’da-ki egitime, ögretime daha fazla katki sunmak, bu alanda basarilar elde etmek, sosyal sorumlulugumuzun gerekle-rini yerine getirmek için bü-yük bir gayretle, özveriyle ça-lisacagim. Torbali’da yasayan biri olarak ilçeme bu alanda hizmet etmeye devam ede-cegim. Siyasette degisim kaçi-nilmazdir. Sayin Mustafa Sari-gül öncülügünde TDH’nin ba-sarili olacagi ve iktidara gele-cegi bellidir. Bugüne kadar bi-zi destekleyen, gönül veren herkese tesekkür eder, sevgi ve saygilarimi sunarim. Ilçe Baskani Sayin Musa Çoban’a ve ilçe yönetimine basarilar diliyorum” dedi.

ÇOBAN: KADINLARA VE GENÇLERE ÖNCELIK
TDH’NIN yeni ilçe baskani Musa Çoban, Baytekin’den devraldigi görevi ayni inanç ve kararlilikla devam ettirecegini belirterek, “Sayin Yildirim Baytekin’den TDH’yi ilçede örgütleyerek, bu hare-keti Torbali’da iyi yerlere getirdi. Kurucu baskanimiza emeklerinden dolayi tesekkür eder, bundan sonraki çalis-malarinda basarilar diliyoruz. Ben ilçe yönetim kurulumuz TDH Torbali’da birinci parti yapmak için hiçbir fedakâr-liktan kaçinmayacagiz. Genç-lere, kadinlara önem verece-giz. Torbali’nin sorunlarini yakindan takip edecegiz” dedi.

PTT’DEN EMEKLI
Musa Çoban 1955 yilinda Torbali Ahmetli köyünde dogdu. Ilkokulu köyünde bitiren Çoban, ortaokul ve liseyi Torbali’da okudu. Univer-siteyi Eskisehir Iktisadi Idari Bilimler Akademisi’ni bitirdi. Afyon Mali Ilimler Fakültesinde kalan egitimimi tamamladi. Askerligimi kisa dönem er olarak Kirkagaç’ta yapti. 1983 yilinda PTT ise basladi. Bu kurum içinde kontrolörlük yapti. Sorusturma, inceleme, denetleme amaciyla Izmir’in tüm ilçeleri ve Izmir içinde bulunan merkezlerde görev aldi. 2008 yili Ekim ayinda emekli olan Ahmetli köyünde zeytinlik ve aricilikla ugrasiyor.
Musa Çoban evli ve 2 çocuk babasi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web