Büyük Torbalı

Tüyap fuarinda okurlari ile bulustu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tüyap fuarinda okurlari ile bulustu
212 Görüntüleme
28 Nisan 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

3’ü Izmir’de olmak üzere imzaci sair olarak 4. fuarina katilan Torbali’li sair Bardakçi da Tüyap’ta okurlari ile bulustu. Bardakçi 4 günün oldukça verimli geçtigini söyledi

17-25 Nisan 2010 tarihleri ara-sinda Izmir Uluslararasi Fuar Alani’nda düzenlenen 15. Izmir Kitap Fuari, 25 Nisan 2010 Pazar aksami saat 19.00’da 254 bin okurun ziyaretiyle sona erdi.
Izmir Kitap Fuari’nda konfe-rans, söylesi, panel, siir dinletisi gibi 130 kültür etkinliginde ve imza günlerinde yüzlerce yazar ve sair okurlariyla bulustu. Ge-çen yila kiyasla daha sönük geçtigi degerlendirilen fuarda, ülkenin ekonomik durumuyla kosut olarak kitap ve fuar mal-zemelerinin aliminin da azaldi-gi gözlemlendi.
3’ü Izmir’de olmak üzere imzaci sair olarak 4. fuarina katilan Torbali’li sair Mehmet Bardakçi da Tüyap’ta okurlari ile bulustu. 4 gün boyunca kitaplarini imzalayan Bardakçi, “Fuarlarda okuyucunun kafasindaki imge-sel sair ile gerçek sair farkliligi gideriliyor” dedi. Ilçemizde bu tür kültürel etkinliklerin yapil-masi gerektigini, Torbali adinin marka olmasini savunan Bar-dakçi, turizm agirlikli ilçelerin bile sezon disi aylarda siir et-kinlikleri ile kendilerini unut-turmadiklarini, bu anlamda bir boslugumuzun oldugunu söy-ledi.

YUZLERCE SAIR-YAZAR

GAZETEMIZ yazarlarindan, Torbalili sair Mehmet Bardakçi da BH Sanat/Imgelem ve Hayal yayincilik stantlarinda 4 gün kitaplarini imzaladi. Mehmet Bardakçi, satislarin beklenen düzeyde oldugunu ve özellikle son kitabi ‘Sözler ve Yüzler’n düsündügünden fazla ilgi gör-mesi yüzünden mutlu oldugunu söyledi. Ilk kitabi ‘Çirilçiplak’i 2005 yilinda, ikinci kitabi ‘Sehladir Ask Bilirim’i 2008”de ve son kitabi ‘Sözler ve Yüzler’i geçtigimiz ay çikan Mehmet Bardakçi hem yeni kitap hem de fuar heyecanini bir arada yasadi. Birbirinden ünlü ve degerli sair-yazarlarla bir arada olmasinin kendisi için gurur verici ve sanati açisindan an-lamli oldugunu söyleyen Meh-met Bardakçi, bir yazar için en büyük mutlulugun okuru ile yüz yüze diyalog kurabilmek oldugunu söyledi.

SAMIMI BIR ATMOSFER

ILKOKUL çaglarindan beri siir yazan ve hayatinin her ev-resinde siir ile iç içe olan an-cak profesyonellige ve kitap-lasmaya tasimayi son yillara birakan Bardakçi Torbali’yi edebiyat dalinda basariyla temsil eden isimlerden. 3 kita-bi raflarda yer alan Bardakçi ayni zamanda büyük fuarlarda da ilçeyi temsil ediyor. Son olarak düzenlenen 15. Izmir Kitap Fuari’nda kitaplarini im-zalayan Bardakçi, bu tür etkin-liklerin yüz yüze anlasma baki-mindan çok önemli oldugunu belirterek,  “Fuar gibi organi-zasyonlar daha iyi tanimayi / taninmayi, okuyucu-sair ilis-kisini gerçege  tasiyarak dogru imaja ulasildigini” söyledi. Siirle ilgili bilgi paylasimi, na-sil yazildigi merakinin gideril-mesi önemli oluyor. Çok verim-li 4 gün geçirdik. Her sey çok güzel ve samimiydi” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web