Büyük Torbalı

Ulaşım kaosu neden oldu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ulaşım kaosu neden oldu
1.696 Görüntüleme
17 Ekim 2015 - 8:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Perşembe günü başlayan ve 2 gün süren ulaşımdaki kabus, Torbalı Belediyesi’nin girişimleriyle çözüldü. Mahkeme kararı sonrasında dolmuşlar kapatılırken, son kararı UKOME verecek. Başkan Görmez kaosun sebebini gazetemize açıkladı

TORBALI’DA 2 gündür devam eden ulaşım kaosu kısmen de olsa çözüldü. Torbalı Belediyesi’nin girişimleri sonrasında geçici olarak sorun çözülürken, İzmir Büyükşehir Belediyesi UKOME Dairesi Başkanlığı da Pazartesi günü konuyla ilgili bir toplantı yapacak. İlçede yaşanan ulaşım sorununun Torbalı Belediyesi ile hiçbir ilgisi olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, gazetemize konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Şehir içi ve köy minibüsleri kooperatiflerinin birbirlerini şikayet edip mahkemeye vermesinden dolayı 10 yıldır devam eden sorun, geçtiğimiz günlerde İdari Mahkeme’nin, araçları kapatması ile kaosa dönüştü. Belediye Başkanı Görmez, UKOME ve Kooperatiflerle görüştüklerini, sorunun kısa sürede çözüme kavuşturulacağını belirtti.

SORUN 10 YILDIR YAŞANIYOR

Şehir içi ulaşımda yıllardır yaşanan sorun ve açılan davalardan biri önceki gün nihayete erdi. Hem şehir içinde ulaşımı sağlayan S.S. Torbalı Metropolis Şehir içi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi hem de köylerde ulaşımı sağlayan S.S. Yedi Eylül Kooperatifi’nin karşılıklı olarak açtıkları mahkemeler, 10 yıldır devam ediyordu. Yedi Eylül Köy Minibüsleri Kooperatifi tarafından 2 yıl önce yapılan şikayet sonrasında açılan İdari Mahkeme geçtiğimiz Çarşamba günü kararı verdi. Karara göre hem şehir içi hem de köy dolmuşlarının büyük bir kısmının kapatılmasına karar verdi. Karar, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ulaşırken, Perşembe ve Cuma günleri bu dolmuşlar, yolcu taşıyamadı. Ulaşım konusunda yaşanan kaosun etkileri, Torbalı Belediyesi’nin girişimleri sonrasında en aza indirildi. İki kooperatiften kapatılma cezası almayan araçlarla birlikte belediyenin 7 aracı da vatandaşların ulaşımı için tahsis edildi.

BELEDİYE SEFERBER OLDU

Yaşanan ulaşım sorunuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez: “İlçedeki ulaşım kaosunu çözmek adına her iki kooperatif ve UKOME ile çok sıkı irtibat halindeyiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Sıkıntının 15 gün içerisinde çözülmesini bekliyoruz. Pazartesi günü UKOME’de konuyla ilgili bir toplantı yapılacak. UKOME’de sorunun çözümü konusunda iyi niyetli davranıyor. Belediyemizin ne araç kapatma ne de ulaşımı düzenleme gibi bir yetkisi yoktur. Şuanda geçici bir çözüm bulundu. Pazartesi günü alınacak kararla da kısmen çözülecek. Sorunun belediyemizle de hiçbir ilgisi yoktur. Vatandaşlarımız, bu sorun nedeniyle belediyemizi kötüleyenlere de itibar etmesin” diye konuştu.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web