Büyük Torbalı

Uniforma kadinla güzellesti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uniforma kadinla güzellesti
246 Görüntüleme
07 Mart 2010 - 22:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zabita Imral Gümüstakim, Polis Fadime Muçlu ve Postaci Neslihan Savran ‘Denetim, ceza ve tebligat’ ile özdeslesen mesleklerini daha sicak ve sempatik bir hale getiriyor

BUGUN Dünya Kadinlar günü.. Tüm dünyada kutlanan bu özel gün-de, ilçemizde, erkek egemen hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren 3 özel bayan ile görüstük. Kimi zaman er-keklerin bile zorlandigi bu 3 meslek dalini basarili ile yerine getiren üni-formali kadinlar, Torbali sokaklarin-da oldukça farkli bir profil çiziyor. Polis Memuru Fadime Muçlu(35) Zabita Memuru Imral Gümüstakim (40) ve Postaci Neslihan Savran
(27) mesleklerini severek icra edi-yor. Kadinlara ‘Elinin hamuru ile er-kek isine karisma’ denilen dönemle-rin geride kaldiginin en büyük kaniti ilçemizde yasaniyor. Torbali sokak-larinda resmi görevlerde bulunan üniformali kadinlara sikça rastlani-yor. Polis, Zabita, gibi çogu zaman insanlarin akillarinda ‘denetim ve ceza’ ile özdeslesen meslekleri; mek-tuplasmanin tarihe karismasi ile sa-dece ‘tebligat, ihbarname, fatura’ da-gitimini yapan postaciligi ‘sempatik’ hâle getiren kadinlar, bu misyonu üstlenmekten gayet memnun.

18 YILLIK ZABITA
TORBALI’DAKI en tecrübeli bayan zabita olan 40 yasindaki Imral Gü-müstakim bu meslegi 18 yildir sür-dürüyor. 17 yasinda polis olmak için basvuran fakat ’18 yasindan gün al, öyle gel’ cevabi alan Gümüstakim’in üniforma hayalini Torbali Belediyesi Zabita Amirligi’nde gerçeklestirdi. Sürekli sikâyet dinlenilen, hareketli bir meslekte olmasina ragmen isini çok sevdigini söyleyen deneyimli za-bita, “Uniformayi çok seviyorum. Insanlar mesleginin ilk günlerinde karsilarinda bayan zabita görünce sa-siriyorlardi fakat simdi alistilar.”

POLIS FADIME
35 yasinda, evli ve bir çocuk annesi olan polis memuru Fadime Muçlu, Torbali Emniyet Amirligi’ne renk katan bayan polislerden. Esi Mah-mut Muçlu da kendisi gibi polis olan Fadime Muçlu, 13,5 yildir bu mesle-gi sürdürüyor. Meslegini severek ye-rine getirdigini söyleyen Muçlu, bir bayan olarak en çok aile içi siddete maruz kalan bayanlarin Eminyet’e basvurmasi sirasinda ortaya çikan dramdan etkilendigini söyledi. Ba-yanlarin polis mesleginde hiç zo-rlanmadigini söyleyen Fadime Muç-lu, “Ben de erkek meslektaslarim gibi kimi zaman Cezaevi, adliye gö-revlerine gidiyorum ve gece nöbetle-rine kaliyorum” dedi.

ILÇENIN TEK BAYAN POSTACISI
TORBALI sokaklarinda bisikleti ile dagitim yapan 2 yillik postaci Nesli-han Savran, Torbali PTT’nin tek ba-yan dagitim görevlisi. 27 yasindaki Savran’in en büyük destekçisi ögret-men olan esi. Özlemlerin, sevgilerin dile getirildigi mektuplasmanin bit-mesi ile birlikte insanlarin postacila-ra sadece ‘tebligat getiren, fatura da-gitan insan gözü ile baktiklarini söy-leyen Savran, bayan postacilara yak-lasimin daha mesafeli oldugunu be-lirtti. Savran, “Hep iyi haberler ulas-tirmak isteriz ama kimi zaman üzücü haberler de ulastirabiliyoruz. Ama genel olarak insanlarin yaklasimi çok mesafeli ve olumlu” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web