Büyük Torbalı

Universite kuracagimiz alana çöplük kuruyorlar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Universite kuracagimiz alana çöplük kuruyorlar
178 Görüntüleme
08 Haziran 2010 - 22:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

29 Mart yerel seçimleri öncesi “Torbali’yi çöplük yapacaklar” söylemini tüm seçim gezilerinde gündeme getiren AK Partinin baskan adayi ilk kez konustu: Kapi kapi gezip vatandasi uyarmistim

TASKESIK’E Izmir Büyüksehir Be-lediyesi tarafindan kurulacak olan Kati Atik Bertaraf Tesisi hem ilçenin hem de Izmir’in gündemini mesgul etmeye devam ediyor. 29 Mart yerel seçimleri öncesinde ilçeye kurulmasi bir kez daha gündeme gelen ve o ta-rihte meydanlarda halka seslenirken, “Torbali’yi çöplük yapacaklar” sek-linde açiklamalarda bulunan AK Parti Belediye Baskan Adayi Atilla Kaya konuyla ilgili suskunlugunu ilk kez gazetemize bozdu. Seçim propagan-dasinda Büyüksehir’in Harmandali çöpünü kapatip, alternatif tesisi To-rbali’ya kurma kararini sik sik dile ge-tiren Kaya, o tarihlerde Yazibasi’ya gelen Aziz Kocaoglu’nun “Çöplük Torbali’ya gelmeyecek” seklindeki tepkisi ile karsilasmisti. Projenin Tas-kesik’e yapilacaginin bizzat Kocaoglu tarafindan açiklanmasinin kendisini sasirtmadigini söyleyen Kaya: “Ben kapi kapi gezerek ‘CHP’ye oy verirse-niz Torbali’yi çöplük yapacaklar’ de-dim ama Torbalililar buna ragmen tercihini yapti. Biz, o alana üniversite kucagimizi seçim beyannamemizde dile getirmistik” dedi.

KAPI KAPI ANLATTIM

29 Mart yerel seçimlerinden bu yana siyasi konularda pek fazla gündeme gelmeyen Atilla Kaya, sessizligini bozdu. Taskesik’e çöp tesisi kurulma-sinin bugünlük bir olay olmadigini, geçtigimiz yil Mart ayinda projenin kesinlestigini söyleyen Kaya: “Biz bu projenin istihbaratini çok önceden aldik. Aziz Kocaglu Harmandali’ya gittiginde orada yasayan vatandaslara ‘Çöpten kurtulacaksiniz. Yeni çöp depolama alani Torbali olacak’ diye-rek müjde verdi. Biz bunu daha o gün duyduk. Arkadaslarimizdan Ömer Günaydin ertesi gün Harmandali’ya giderek çöp tesisini fotografladi. He-men afis hazirlatti. Tüm seçim çalismamizda Torbali’yi uyardik. Ama Aziz Kocoaglu Yazibasi seçim büro-sunun açilisinda ‘Torbali’ya çöp depo-lama alani kurulmayacak. Tesis, Çigli’ye kurulacak’ dedi. Seçimden önce mahalle mahalle, kapi kapi gezip gü-zel ilçemize çöpü reva gördüklerini anlattik” seklinde konustu.

UNIVERSITE KURACAKTIM

TASKESIK’TE Kati Atik Bertaraf  Tesisi’nin kurulacagi alana üniversite kurmak için girisimde bulunduklarini, seçim beyannamelerinde de bu projeye yer ver-diklerini söyleyen Kaya: “Benim üniversite için düsündügüm alana simdi çöplük kurmak istiyorlar. O kadar uyarmama ragmen simdi ilçemizin çöp ile aniliyor ol-masi beni üzüyor. Her sey için çok geç demek istemiyorum. Bu konuda duyarli vatandaslarimizin mücadelelerini sürdürmesinden yanayim” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web