Büyük Torbalı

Uygur’un faaliyetleri oybirligi ile onaylandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Uygur’un faaliyetleri oybirligi ile onaylandi
329 Görüntüleme
07 Nisan 2010 - 22:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dün yapilan Belediye Meclisi’nde 1 yillik faaliyet rapor oylandi, komisyon üyeleri seçildi. Toplantiya, Hasan Karatoklu’nun, “Çöplük Torbali’ya gelirse tarih ne sizi ne bizi affeder” sözleri damgasini vurdu

TORBALI Belediyesi Meclisi Nisan ayi olagan toplantisi dün gerçeklestirildi. Toplan-tida 1 yillik faaliyet raporu oylamaya sunuldu, CHP ve AK Parti gruplari oylamada ‘Evet’ oyu kullandi. Toplanti sonunda dilek ve temenniler bölümünde son günlerde ilçe-de büyük gündem olan Kati Atik Çöp Bertaraf Tesisi de konusuldu. Belediye Baskani Ismail Uygur, “Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaglu çevreye zararli is yapmaz. Günü geldiginde biz de en iyi sekilde konusuruz” seklinde konustu.

KOMISYON UYELERI SEÇILDI
7 gündem maddesinin görü-süldügü toplantida ilk olarak 1 yil süreyle daimi görev ya-pacak belediye daimi encü-meni seçimi yapildi. Mevcut daimi encümenler Sefer Ipek-li, Önder Deveci ve Yalçin Efe oy birligiyle yeniden gö-reve seçildi. Bütçe ve Kesin Hesap Komisyonuna Sabri Girgin, Mithat Tekin, Ömer Sentürk, Cevdet Kivilcim ve Yasemin Yilmaz seçildi. Imar Komisyonu sayisi 3’ten 5’e yükseltilirken, yeni komis-yonda Osman Sargin, Erkan Zeylan, Emin Bardakçi, Nu-rettin Albas ve Hüseyin Kara-man görev yapacak. Hukuk Komisyonuna, Ufuk Yörük, Mehmet Emirdar ve Hamit Sen seçilirken, Hesap Isleri Komisyonuna Nurettin Gün-dogdu, Yildiz Sivrikaya, Sü-leyman Ayaz seçildi. Oylamalarin gündemin diger maddelerine geçildi.

YAPICI MUHALEFET
GUNDEMIN 6. maddesinde Belediye Baskanligi’na ait bir yillik faaliyet raporunun oy-lanmasina geçildi. Meclis Baskanlik koltuguna 2. Bas-kan Ufuk Yörük oturdu. Oy-lama öncesi söz alan Ak Parti Grup Sözcüsü Nurettin Albas, “2004 ile 2009 yilari arasinda Torbali Belediyesi’nin çalis-malarina baktigimizda yapici, katilimci ve çözüm üreten muhalefet anlayisini Torba-li’miza çok sey kazandirdigini gördük. Bunlari yaparken, 5 yillik o dönem içerisinde yan-lis buldugumuz uygulamalara da karsi çiktik ve durum de-gerlendirmesi yapilarak dogru konuda uzlasma saglanmasina katki verdik. Muhalefet olmak demek sürekli sorun çikaran, belediyeyi çalismaz hale ge-tirmez demek degildir. Biz de böyle bir siyasi anlayis yok-tur. 2009-2010 yili içerisinde belediyenin yapmis oldugu yatirimlarin, çalismalarin ilçe-mize hayirli olmasini diliyo-ruz. Ancak 2009-2010 yili içerisindeki 1 yillik perfor-mansa baktigimizda 2004-2005 yili çalisma heyecanini görememekteyiz. Ayrica ilçemizin en acil istekleri olan sanayi yollarinin asfaltlanma-si, otopark sorunu, eski sanayi bölgesinin islevsel hale geti-rilmesi, Ertugrul Kavsagi’na sinyalizasyon isteklerinin bir an önce yerine getirilmesini istiyoruz. Belediye çalisma-larinin tüm Torbali’ya kayirli olmasini diliyoruz” dedi. Al-bas’in konusmasinin ardindan faaliyet raporu oy birligiyle kabul edildi.
Kisa bir konusma yapan Uygur, “Amacimiz Torbali’ya en iyi hizmeti sunmak. Hiçbir siyasi amaç gütmeksizin, To-rbali halkina hizmet etmeye devam edecegiz. 1 yilda uyum ve ahenk içinde çalistik. Ka-lan dört yilda da ayni çalis-mayi sürdürecegimize inani-yorum” seklinde konustu.

ÇÖPLUK GELIRSE TARIH AFFETMEZ!
FAALIYET raporunun oylanmasinin ardindan dilek ve temenniler bölümünde söz alan Hasan Karatoklu, çöp depolama tesisi hakkinda görüs bildirdi. Karatoklu, “Bu çöpler ilçemize gelirse tarih ne bizi ne de sizi affeder. Umarim böyle birsey ilçemize kurulmaz. Sayin Uygur, Ufuk Yörük ve Ak Parti Ilçe Baskanina bu konuda büyük görev düsüyor” dedi. Çöpün Torbali’ya gelmesi k-onusunda herhangi bir gün-dem olmadigini ifade eden Uygur, “Bize bu konuda bil-dirilen birsey yok. Ilçemizin çöplerinin toplanacagi yerler konusunda çalisma yaptik ama Orman Bakanligi tarafindan geri çevrildi. Ben Aziz Kocaoglu’na bu konuda güveniyorum. Çevreye duyarli bir baskan. Bizim bildigimiz Aziz Kocaoglu, insanlara zarar verecek bir çalisma yapmaz. Baskanin yaniltilmamasi için çaba göstermemiz gerekir. Günü geldiginde en güzel sekilde konusuruz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web