Büyük Torbalı

UYGUR’UN ON YIL GEÇİP YAPMADIĞI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
UYGUR’UN ON YIL GEÇİP YAPMADIĞI
687 Görüntüleme
29 Eylül 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bir önceki Belediye Başkanı İsmail Uygur’un gözde mekanlarından birisi de, Yeniköy’de bulunan dağ restoran idi.Uygur,başkanlık yaptığı on yıl süre zarfında Torbalı’dan Yeniköy’e,Yeniköy’den Torbalı’ya gidip geldi.Bazen o yolda karşılaştığımız da, olurdu. Uygur’un makam aracını rahmetli İsmail Serbest sürüyor olurdu o zamanlar. Uygur, dağ restoranta giderken güzergah olarak da, Özbey yolu olarak bilinen delik deşik ve sürücülerin sürekli şarampole yuvarlandığı o yolu kullandı. Ama ne hikmetse o yolu stabilize etmek, o yolu kullanışlı hale getirmek Uygur’un hiç aklına gelmedi. Üstelik o yol Torbalı’nın en önemli tarihsel fenomeni olan Metropolis antik kentine çıkıyorken… Adnan Yaşar Görmez’in Uygur kadar sık dağ restorana gittiğini sanmıyorum. O taraflara gidiyorsa da,Özbey yolunu mahalle ziyaretleri için kullanıyordur. İsmail Uygur’un on yıl boyunca yapamadığı Özbey yolunu, Adnan Yaşar Görmez Torbalı’nın en kullanışlı yoluhaline getirdi. Şimdi, “Yav Belediye de, bir şey yapmıyor” diyenler Özbey yolundan geçmiyorlar galiba. Geçiyorlarsa da gece karanlığında kimselere çaktırmadan geçiyorlardır.

ÖVÜNÇ NİYETİ VE NİYET OKUYUCULAR

Bazı niyet okuyucuları benim yazdığım kimi konulara o badem kafalarını takmış bulunuyorlar. Ve diyorlar ki; “Bir daha Övünç Demir ile ilgili yazarken dikkat et çünkü niyetin çok belli oluyor.” Vay anasını be, artık bu tür konuları yazarken demek badem kafalardan talimat da alacağız. Yandı gülüm keten helva! Peki, neymiş benim, Övünç Demir ile alakalı yazdıklarımda niyetim? Bunu da o niyet okuyuculara sormak lazım. Adamlar anlaşılan epey aşmışlar. Yazı işlerini filan geçip niyet okuyuculuğa başlamışlar. İyisi mi ben tüyeyim. Bir daha da, neyi nasıl yazacağımı bizim yazarlara sorayım. Hey Allah’ım! Türkçe dil bilgisinden hatta imladan bile haberleri olmayan, tahsilini hayat mektebinde yapmakla övünen (sanki biz ölüm mektebinde yaptık) ve kahvehanede köşe kapmak ile gazetede köşe kapmayı birbirine karıştıran adamlar bize danışmanlık yapar oldular. Bu günleri de gördüm nihayet. Bilmem ki, ölsem gam yer miyim?

BAYRAMLARDA DEĞİŞEN NE VAR?

Kimse boşu boşuna, “Nerede o eski bayramlar azizim” diye hayıflanmasın. Geride bıraktığımız günlerde bayramların o kadar da eskimediğine bir kere daha tanık olduk. Kendisini kesen kasaplar, trafikte kurban giden onlarca vatandaş, Hac ibadetinde ölen yüzlerce Müslüman, yolları birbirine katan dana ve koç tayfası… Bunlar zaten her Kurban Bayramı tanık olduğumuz bildik manzaralar değil mi? Değişen bir şey yok bayramlarda. Rahat olun

KAPALI KUTU: DEVLET BAHÇELİ

Hemen herkesin dikkatini çekmiştir elbette. Türk siyasasında başlı başına bir ekoldür MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. Tavırları, söylemleri, kişiliği kendisine hastır. Hemen her siyasal partide liderlik olgusu sorgulanır da, MHP Bahçeli ile devam etmeye alışmış gibidir. Kim bilir belki de alıştırılmıştır. Benim bildiğim Devlet Bahçeli yaklaşık 20 yıldır MHP’nin Genel Başkanıdır. Kimsecikler de çıkıp “Yıllardır olduğumuz yerde sayıyor gibiyiz, artık değişim zamanı geldi” demez. Diyenler olmuşsa da onların da icabına bakılmıştır. Her şey bir tarafa, benim cevabını en çok merak ettiğim soru şu: Devlet Bahçeli’nin siyasetteki niyeti ne?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web