REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Vaatlerimiz gerçeklesmezse vatandas tazminat istesin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vaatlerimiz gerçeklesmezse vatandas tazminat istesin
232 Görüntüleme
27 Aralık 2010 - 21:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Seçim vaatlerini noter tasdiki ile halka sunan BTP’nin bu güne kadar çok basinda yer almayan ilçe Baskani Ismet Ekren ile görüstük. Ekren, samimi açiklamalarda bulundu.

“TORBALI’nin Marjinal Renkleri” kösesinde konugumuz Bagimsiz Türkiye Partisi (BTP) Izmir Il Danismani ve Ilçe Baskani Dr. Ismet Ekren. “Herkese is, as; çözüm ise Haydar Bas” slogani ile yola çikan BTP’ye cani gönülden bagli olan Ekren ile uzun söylesi yaptik. Seçim vaatlerini noter tasdiki ile halka sunan BTP sinavsiz üniversite, ev hanimlarina 1000 TL maas, asgarî ücret 3000 TL, asgarî emekli maasi 3000 TL, özürlü maasi 3000 TL, öksüze yoksula, dula, emekliye, gençlere maas gibi bir dizi proje ile seçime hazirlaniyor,  Partinin nasil yol izledigini, bu vaatleri neye dayanarak, yapacaklari hakkinda Ismet Ekren genis bilgi verdi.

Neden siyaset, neden BTP?

2002 yili öncesinde Haydar Bas’in milli birlik ve beraberlik ile ilgili kongresine 2 defa Ankara’da, 1 defa da Istanbul’da katildim. Haydar Bey’in fikirlerini benimsedim. Bu fikirlerle milletin ve devletin düzlüge çikacagina inaniyorum.

Diger partiler ile aranizdaki fark nedir?
Partimizin çizgisi bagimsizlik harekâtidir. Suanki tüm partiler IMF, ABD ve AB’den gelen emirlerle memleketi idare etmektedirler. Biz Türkiye’nin her seyden bagimsiz olarak kendi ekonomisi ile ayakta kalarak, hiç kimseden emir almadan memleketin idare edilmesi taraftariyiz. Insanimiza insanca hayat yasamayi vaat ediyoruz. Biz kapitalist düzeni kabul etmiyoruz. Faizi red ediyor insana insanca hizmeti öngörüyoruz. Insanlari insanca yasatacak sartlarimiz hazir. Ak Parti dis politikasini ABD’den maliyesini IMF’den, iç politikasini ise AB’den aldigi direktiflerle memleketi onlarin istedigi sekilde yürütüyor kanaatindeyiz. Bizim iktidarimiz zamanimizda faiz ortadan kalkacaktir. Devletimizi yilda 65 milyar, milletimizi 25 milyar faiz yükünden kurtaracagiz.

Peki bunu nasil yapacaksiniz?

Ak Parti hükümeti emek ve üretimi karsiligi basmasi gereken parayi basmamaktadir. Devlet bu yüzden yilda 350 milyar zarar etmektedir. 2009 yili gayri safi milli hasila (GSMH) bir trilyon 50 milyar olarak deklere edildi. Yani insanimizin çalisma ve üretim emegi buymus. Emek ve üretimi bu islere çevirmek için bagimsiz bir devletin Gayri Safi Milli Hasilatinin 1/3 kadar yani 350 milyar lira para basip, milletin emek ve üretim hakkini vermesi gerekir ve bunu gelir olaraktan hanesine yazmasi gerekir. Bu gelire ekonomi literatüründe ‘senyoraj geliri’ denir. Gelismis ülkeler bu hakkini kullanirken, az gelismis ülkelere bu haklarini kullandirmiyorlar. Emek ve üretimi karsiligi az gelismis ülkelere para basip borç olarak vermektedirler. Ustüne üstün faiz alirlar. Ak parti aynen az gelismis ülke gibi ülkeyi idare etmektedir. Ak parti hükümetinde ülkenin senyoraj geliri yoktur.

Genel baskaninizin sahibi oldugu yayin organlari propaganda yaptigi iddialari var?

Böyle bir sey olsaydi RTUK geregini yapar. Bu tür söylemler yalandan ibarettir. Vallahi billâhi yalandir. Biz Hüseyin’i bir durusla memleketimizin hak yolu ile idare edilmesinden yanayiz. Bizi karalamak istiyorlar. Ama biz kimseye çamur atmayiz.

Noter onayli vaatleriniz var. Nasil yapacaksiniz?
Yapamazsak eger noterden onaylidir. Herkes gider devletten tazminatini alir. Suan devletin geliri 300 milyar. Bizim iktidarimizda 4 triyon olacak. Su anda senyoraj geliri 350 milyar. Emek ve üretim karsiligi basilmasi gereken parayi basarak. Yer alti kaynaklarini kullanarak en az devletimize 2 trilyon gelir saglayacagiz. Geliri yüz bin liranin üzerinde olanlardan vergi alacagiz. Bundan da 2 trilyon bekliyoruz. Türkiye’nin 53 adet madeni 350 yabanci firmaya isletmesi devredildi. Biz bunlari geri alacagiz. Faizi kaldiracagiz. Faiz ödemesini Türk milletinin cebinde kalmasini saglayacagiz.

Vaatleriniz gerçeklesirse insanlar rahata alismaz mi?

Bir insanin parasi arttikça çalisir. Vatandaslik maasi demek, insanin geçiminin devletin garantisi altinda oldugunu gösterir. Vatandaslik maasi ilk defa Oguz Kagan daha sonra Hz. Muhammet ve Hz. Ali zamaninda devlet hazinesinden insanlara esit olarak dagitilmistir. Bizim zamanimizda vatandaslik maasi tüketicinin güçlü olmasi maksadi ile dagitilacaktir. BTP zamaninda insanlar hem vatandaslik maasi, hem kendi çalismalarinin karsiligi en az 3 bin lira alip güçlü tüketici konumuna gelecektir. 500 TL vatandaslik maasi bir kisiyi 1 ay boyunca kimseye muhtaç olmadan geçindirebilecek paradir.

Vaatlerinize gülenler var..
Gerçekler inatçidir. Insanlar anlayana kadar basinda ilanlarimiz devam edecek. Bu gerçekleri iktidar olmadan gösteremeyiz.

Partinizin Torbali’daki durumu nedir?
Yilbasindan sonra Denizbank üzerinde parti binasinin açilisini yapacagiz. Biz gerçekleri anlatarak oy oranimiz yükselecektir.

Torbali’dan Belediye Baskan adayiniz var mi?
Su anda yeni katilim yapan arkadaslarimiz var. Bana görev düserse olabilirim. Ilçede 8 yildir yasiyorum. Buranin her seyini biliyorum. Kim sorun getirirse biz çözeriz. Biz kimseye yalan söylemedik. Kimseye ihanet ve saygisizlik etmedik. Bizim durusumuz Hüseyin’i bir durustur. Ilçede en büyük sorun issizlik. Bizim iktidarimizda ne issizlik ne de parasizlik olmayacak. Partimizdeki tüm çalisanlar milletin rahata ve huzura kavusmasi için cani ve mali ile çalisiyor. Ulkenin tüm il ve ilçelerinde teskilatlarimiz var. Projeleri olan tek parti Bagimsiz Türkiye Partisidir. Iktidarimizin 1. gününde günes bir baska dogacaktir. Bu vatan bizimdir bizim kalacaktir.

HAYDAR BAS’IN PROFESÖRLUGU SAHTE DEGIL

Genel baskaninizin profesörlügünün sahte oldugunu iddia edenler var..
Haydar Bas Bey, Azerbaycan dev-letinde ‘profesörlük’ unvanini almistir. Orada 14 yil ögretim üyeligi yapmistir. Hollanda’dan gelen bir profesöre sahte diyebilir misiniz. Azerbaycan devletinde profesör olan bir insana sahte demek iftiradir.

DOKTOR SIYASETÇI

1945 Izmir Menderes dogumlu olan Ekren 1962 yilinda Ankara Universitesi Tip Fakültesini ka-zandi. 3 yil okuduktan sonra maddi imkansizliklardan dolayi egitimini yarida birakan Ekren, egitimine 2 yil ara verdikten son-ra Ankara Universitesi Fen Fa-kültesi Matematik Bölümünü ka-zandi. Burada ki egitiminde 4. siniftayken o dönemlerde çikarti-lan 50. yil affi ile tekrardan tip fakültesine geçis yapti. 1981-85 yillari arasinda Gümüldür’de pratisyen hekim olarak muayene açti. 1985-89 yillari arasinda radyoloji ihtisasi yaparak 1993 yilinda Kula Devlet Hastanesi-nde radyoloji uzmani olarak gö-reve baladi. 1995-2000 yillari arasinda Torbali Devlet Hastane-si’nde görev yapti. Daha sonra çesitli il ve bölgelerde görev ya-pan Ekren, 2006 yilinda tekrar-dan Izmir’e geldi. 2007 yilindan bu yana Torbali Tip Merkezi’nde radyoloji uzmani olarak görev yapiyor. Resmi olarak BTP Men-deres Ilçe Baskanligi görevini yürüten Ekren, gönüllü olarak Torbali’nin da Ilçe Baskanligini yürütüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web