REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vatandaş 90 dakika için yol kesti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vatandaş 90 dakika için yol kesti
2.546 Görüntüleme
23 Şubat 2016 - 8:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ayrancılar’da vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda 90 dakika uygulamasını kaldırmasına tepki gösterdi. Yaklaşık 200 kişi Sarnıç Aktarma Merkezi’ne giden 806 numaralı otobüsün yolunu keserek eylem yaptı.

 

ESHOT Torbalı’nın başta Ayrancılar olmak üzere ilçedeki tüm köylerinde 1.5 saat içinde iki veya daha fazla binişlerin ücretsiz yapılmasını sağlayan 90 dakika uygulamasını kaldırdı. Söz konusu yerleşim alanları metropol dışı ilçelere uygulanan fiyat tarifelerine dahil edildi. İZBAN’ın Torbalı hattının devreye girmesinin ardından bölgedeki bazı otobüs seferlerinde değişiklik yapan ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 90 dakikayı kaldırmasına vatandaşlardan tepki geldi. Yaklaşık 200 kişi Egekent 4-Sarnıç Aktarma Merkezi arasında sefer yapan 806 numaralı otobüsün yolunu kesti. Sarnıç Artarma Merkezi’ne giden besleme hattında 90 dakika dışında kalarak ekstra 2 lira 20 kuruş alınmasına isyan eden eylemciler, uygulamanın eskiye dönmesini istedi. Eylemcilerin ESHOT’tan bir yetkiliyle görüşmek istemesi üzerine Nöbetçi Şube Müdürü İbrahim Özkan olay yerine geldi. Özkan, eylemcilere sorunu gerekli yerlere ileteceği sözünü verdi. Öte yandan vatandaşların, topladıkları bine yakın imzayı da ESHOT Genel Müdürlüğü’ne ileteceği öğrenildi.

KOCAOĞLU’NA SESLENDİ

Uygulamaya tepki gösteren vatandaşlar tarafından yapılan eylemde Beray Güllü isimli bir genç basın açıklaması yaptı. Beray Güllü şu bildiriyi okudu: “Daha önce hep zamandan şikayet ederdik. Sorarım size Torbalı’nın şehir dışı olarak kabul görmesi nedendir. Ve Bu Torbalı’nın İzmir haklarından yararlanmasına engel midir?. İZBAN açıldıktan sonra anlamsız bir şekilde 90 dakikası kaldırıldı. Biz bunu kabul etmiyoruz. Sesimizi ESHOT yetkilileri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na duyuruncaya kadar da mücadelemize devam edeceğiz. Metropol ilçe olan Torbalı’nın bu uygulamada köy statüsüne girmesine anlam veremiyoruz. İZBAN ile ulaşım konusunda rahatlayacağız diye düşünürken perişan olduk. Burada çok sayıda öğrenci İzmir’e gidiyor. 90 dakika uygulaması kaldırıladığı için yol paraları iki katına çıkıyor. Bu duruma bir çözüm bulunmasını talep ediyoruz. Çözüm bulunmamasuı halinde eylemlerimizi artırarak devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

İMZA KAMPANYASI BAŞLADI

13 Şubat’tan itibaren uygulanmaya başlanan kararla Ayrancılar başta olmak üzere ilçedeki bütün köylerde 90 dakika icinde ücretsiz biniş uygulaması sona erdi. Buna göre Torbalı’dan İZBAN’a binen bir kişi herhangi bir yerde ESHOT, veya Metro’ya aktarma yaparsa 90 dakika uygulamasından yararlanırken Ayrancılar veya Torbalı’nın köylerinden İZBAN’a gitmek üzere ESHOT’u kullanan bir kişi hem otobüs ücreti hemde İZBAN’a bilet basmak zorunda kalıyor. Karar ilçede tepkiyle karşılanırken Torbalılılar İnternet üzerinden bir imza kampanyası başlattı. Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web