Büyük Torbalı

Vatandas artik IZSU’ya güveniyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vatandas artik IZSU’ya güveniyor
235 Görüntüleme
24 Mart 2010 - 22:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yaklasik 60 personeli ile 2 birim halinde 7 gün 24 saat hizmet veren IZSUnun Müdürü Hüsnü Bahadir Suner, 3 yillik hizmet sürelerini degerlendirdi

TORBALI’DAKI su ve kanali-zasyon hizmetlerini 17 Eylül 20-07 tarihinde devralan IZSU ilçede 2 birimi, yaklasik 60 personeli ile hizmet veriyor. IZSU’da hizmet su ve kanalizasyon olmak üzere 2 ayri koldan yürütülüyor. Su biri-minde de isler kendi arasinda Abone ve Teknik Isler olmak üzere 2’ye ayriliyor. IZSU Torbali Bölge Sorumlusu Hüsnü Bahadir Suner yönetiminde çalismalarini sürdüren ekip, 7 gün 24 saat çali-siyor. Su patlaklari, arizalara geç müdahale edilmesi, su kesintileri nedeniyle sik sik elestirilere ma-ruz kalan IZSU’nun Sorumlusu Suner, 3 yillik hizmet sürelerinin sonuna ilçede güvenilir bir duru-ma geldiklerini söyledi. Geçtigi-miz yillara oranla su patlaklari-nin ve arizalarinin minimum se-viyeye indirildigine dikkat çeken Suner, artik daha az sikâyeti al-diklarini söyledi.

SIKAYETLER AZALDI
5216 sayili yasa büyüksehir sinir-larina dahil olan Torbali’nin su ve kanalizasyon isleri 2007 yilinda imzalanan bir protokol ile Izmir Büyüksehir Belediyesi’ne devre-dilmisti. Hizmetleri devralan ku-rum, 3 yillik süre zarfinda hem personel kadrosunu genisletti hem de oldukça modern bir sisteme geçti. Mahalle muhtarlari ve Tor-bali Belediyesi ile sürekli diyalog halinde olan kurum ariza ve sikâ-yetlere böylece daha erken müda-hale imkâni buluyor. Teknolojik imkânlari sonuna kadar kullan-diklarini söyleyen IZSU Torbali Sorumlusu Hüsnü Bahadir Suner, ellerinden geldikleri ölçüde en iyi hizmet sunmaya çalistiklarini söyledi. Yaz sezonuna girilmesi ile birlikte çalismalarin hare-ketlendigini ifade eden Suner, “Personelimiz 2 vardiya halinde hizmet veriyor. Bunun yaninda sürekli nöbetçi arkadaslarimiz bulunuyor. Kurumumuz 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor” dedi. Sik sik elestiri almalari ile ilgili de bir degerlendirme yapan Suner, “Biz sikâyetleri en az indirmek istiyoruz. Çok genis bir alanda hizmet veriyoruz. Elbette elestiri olacak ama biz Torbali’da hizmete basladigi-miz gün ile içinde bulundugu-muz dönemi kiyasliyoruz. Çok güzel bir sistem oturttuk. Birkaç yillik süre zarfinda Torbali’da güvenilen bir ku-rum halinde geldik. Insanlar artik bir ariza oldugunda hemen bizi aramak yerinde müdahale etmemizi bekliyor. Çünkü ekiplerimizin özveri ile çalistigini ve mutlaka müdahale edilecegini biliyorlar” dedi.

NELER YAPILDI?
KUYU sularinin yetersiz kaldigi Torbali’da yasanan su sorununu çözmek için yaklasik 30 adet yeni kuyu açildi. Mahalle ve köyleri ile birlikte 2006 yilindan bu yana 22 yeni kuyu açan IZSU Genel Müdürlügü, kuyularin yeterli rezerve sahip olmadigi bölgelere de iletim hatti çalismalarini sür-dürüyor. Atalan Mahallesi, Kara-kuyu Mahallesi, Çaybasi Mahal-lesi, Çamlica Köyü, Karaot Köyü, Helvaci Köyü, Ormanköy, Torbali Merkez, Kusçuburun Mahallesi, Subasi, Kaplancik Köyü, Yeni-köy, Park içi, Egerci Köyü basta olmak üzere yaklasik 30 yeni ku-yu açildi. Su sikintisi yasayan Ka-rakuyu Mahallesi’ne, Karakizlar Mevkii’ndeki kuyudan su ulastir-mak için yeni bir depoya yapildi ve 3 bin 700 metrelik isale hatti dösendi. 2008 yilinda Karakuyu Mahallesi’nin içme suyu sebekesi yenilendi. 1 milyon 247 bin TL-lik yatirimla 100 kilometrelik sag-likli içme suyu alt yapisi tamam-landi. Ayrancilar’dan Torbali’ya yüzde 25 ek su saglayan iki yeni kuyunun, 4 bin 300 metre uzun-lugundaki iletim hatti da tamam-landi. Çaybasi Mahallesi’ne 3 bin 500 metre uzunlugunda yeni se-beke dösendi. Yazibasi Mahallesi ve Kusçuburun Mahallesi’nde ise toplam 135.3 kilometrelik sebeke yenileme çalismalari sürüyor.
IZSU Genel Müdürlügü, Torbali ilçesinin tüm sebekesini yenile-mek için proje ihalesine çikti. Projenin 6 ay içinde tamamlan-masinin ardindan yapim ihalesi baslayacak.
Proje kapsaminda IZSU, Torbali ilçesinin tümünde 302 bin 46 metre uzunlugunda saglikli içme suyu alt yapisini olusturacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web