Büyük Torbalı

Vatandas ile empati kurma egitimi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vatandas ile empati kurma egitimi
258 Görüntüleme
10 Aralık 2010 - 22:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

SGK Torbali Müdürlügü, hizmet verdigi vatandaslarla empati kültürünü olusturmak için seminerde egitim gördü. Egitimlerde vatandasa kibar davranma telkininde bulunuluyor.

EMEKLI Sandigi, SSK ve Bag-Kur’u çatisi altinda toplayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Izmir Il Müdürlügünde, ‘Zihinsel devrim’ yasaniyor. SGK Torbali Müdürlügü de bu devrime ayak uyduruyor. Yüzlerce memur, ‘Iletisim, Motivasyon ve Halkla Iliskiler’ egitimlerinden geçiriliyor. SGK Il Müdürlügünün gerçeklestirdigi bu egitime, Torbali’dan da yogun bir katilim oldu. SGK Torbali Müdürü Ismail Kaygusuz ve 10 personel 6 saatlik egitime tâbi tutuldu. Verilen egitimin çok yararli geçtigini söyleyen Kaygusuz: “Memurlarimizin vatandaslarla olan diyaloglarinda olumlu degisimler var.” diye konustu.

EMPATI KULTURUNU BENIMSEDIK

SGK Torbali Müdürlügü, hiz-met verdigi vatandaslarla empati kültürünü olusturmak için Il Müdürlügünün düzenledigi seminerde egitim gördü. Egitim, Türkiye’nin en iyi iletisim uzmanlarindan Prof. Dr. Dogan Cüceloglu tarafindan verildi. Kisisel gelisim egitiminin çok verimli geçtigini belirten Kaygusuz, Sosyal Güvenlik Kurumu Reformu’nun üç baslik altinda gerçeklestigini söyledi. Bunlardan birinin kurumsal yapi oldugunu vurgulayan Kaygusuz: “Uç Sosyal Güvenlik Kurumu tek çati altinda birlesti. Ikinci reform mevzuatta yapildi. Haklar ve yükümlülükler yönünden norm ve standart birligi saglandi. Uçüncüsü ise çok dillendirilmiyor; ama bizim için en önemli de bu kurumumuz zihinsel devrimin yapti. Artik hizmet verdigimiz insanlara, isverenlere, sigortalilara bu egitim sayesinde empati kültürünü benimsemis sekilde davranmaya basladik. Vatandasla iletisimi özel sektör hüviyetinde yapmaya basladik. Bunu da Il Müdürlügü tarafindan verilen iletisim, motivasyon ve halkla iliskiler egitimleriyle gerçeklestiriyoruz.” dedi.

NAZIK BIR SEKILDE ILETISIM KURMAK ISTIYORUZ

SSK, Emekli Sandigi ve Bag-Kur’un tarihinde bu tür egi-timler bulunmadigini kayde-den Ismail Kaygusuz: “Il Müdürlügümüz de 2008’de bu egitim çalismalarini baslatti. Torbali SGK olarak bu egi-timlere önem ve agirlik veri-yoruz. Bu egitimlere özel önem vermemizin nedeni, zihinsel devrimi kesinlikle gerçeklestirme istegimiz. Hiz-met verdigimiz insanlara, ister sigortali ister isveren olsun kuruma basvuran herkesle, onlarin sorunlarini anlayabile-cek ve onlara çözüm üretebi-lecek, onlara çok nazik dav-ranacak bir sekilde iletisim kurmak istiyoruz. Iki yildir süren egitim seminerleriyle bu alanda epey yol aldik.” dedi

ZIHINSEL DÖNUSUM DEVAM EDECEK

10 personeliyle katildigi se-minerler sayesinde çok sey ögrendiklerini söyleyen ku-rum müdürü Kaygusuz: “Bu egitime vatandasla birebir muhatap olan bankalarda gö-revli personellerimiz katildi. Biz bu egitimlerin çok yarar-ini görüyoruz. Nitekim pek çok sigortali, ‘SGK’da bize hanimefendi, beyefendi’ di-yorlar diyerek, saskinliklarini dile getiriyor. Zihinsel dönü-süm hizla sürüyor, bunu tamamlamamiz gerekiyor. O nedenle egitimler sürecek. Biz de egitimlere katilmaya de-vam edecegiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web