Büyük Torbalı

Vatandaşın sitemi asansörü tamir ettirdi

Alt geçit açılışında bir vatandaşın sitemlerini dile getirdiği Kocaoğlu, asansörleri bozuk olan üst geçit için düğmeye bastı. Vatandaşa bir hafta sözü veren Kocaoğlu, verdiği talimatla asansörleri yeniden hizmete soktu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vatandaşın sitemi asansörü tamir ettirdi
299 Görüntüleme
24 Şubat 2017 - 12:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İZBAN çerçevesinde yapılan ve sürekli bozuk asansörleriyle gündem olan kaymakamlık önündeki yaya üst geçidinin asansörleri yapıldı. Uzun zamandır bozuk olan geçit asansörleri geçtiğimiz hafta alt geçit açılışı için ilçeye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na bir vatandaş tarafından şikayet edilmişti. Kocaoğlu burada vatandaşa, “Bu hafta bakalım” demiş ve kurmaylarına talimat vermişti. Kocaoğlu’nun ilçeden ayrılmasından sonra başlayan çalışmalar neticesinde geçidin asansörleri yeniden kullanıma açıldı. Tüm bakımları yapılan ve bazı parçaları değişen asansör vatandaşın yüzünü güldürdü. Şimdi ilçe sakinlerinin en büyük korkularından biri asansörün yeniden bozulması.
KOCAOĞLU SÖZÜNÜ TUTTU
Kaymakamlık önünde bulunan, günde binlerce vatandaşlın 120 basamağını kullandığı üst geçidin asansörleri nihayet tamir edildi. Geçtiğimiz aylarda bozulan asansörün yapımını hızlandıran olay ise geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Koaoğlu’na yapılan bir sitem oldu. Uzun zamandır asansörleri bozuk olan 120 basamaklı kaymakamlık önündeki İZBAN üst geçidi için Kocaoğlu’na sitem eden bir başka vatandaş, “Torbalı’ya bu görüntü yakışmıyor. Asansörler aylardır bozuk. Bir geçidi açıyorsunuz, diğerlerini hatırlamıyorsunuz” derken, Kocaoğlu, kaymakamlık önündeki geçitle bu hafta ilgileneceğini söyledi.
VATANDAŞ TEMKİNLİ
Ve olay tam da Kocaoğlu’nun dediği gibi oldu. Vatandaşa ‘Bu hafta ilgileneceğim’ diyen Kocaoğlu hemen yol üst yapı birimiyle irtibata geçerek asansörlerin yeniden faal hale getirilmesini istedi. Önceki gün itibariyle yeniden kullanıma açılan asansörler özellikle Pazar, bebek arabalarını taşıyan kadınlar ile yaşlı ve engellilerin yüzünü güldürdü. Sık sık bozulduğundan dolayı birçok vatandaş açılan asansöre temkinli yaklaşırken, en büyük dileklerinin asansörlerin yeniden bozulmaması oldu. İbrahim DANIŞ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web