Büyük Torbalı

Vebal-1

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vebal-1
181 Görüntüleme
28 Temmuz 2010 - 21:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

12 Eylül’de bir referandum var. Refe-randum 12 Eylül 1980 ‘DARBE’ anaya-sasinin bir kisminin degistirilmesini içeriyor. Yani “milli iradeyi” gasp edenlerin yaptigi anayasayi bir kismiyla da olsa degistirmeyi öngörüyor. Konu belli. Degistirilecek maddeler belli.
Ana muhalefet bu degisikligin HSYK ve Anayasa Mahkemesiyle ilgili birkaç maddesinin disindaki diger maddeleri onayladigini belirtiyordu. Onaylamadiklari için de Anayasa Mahkemesine basvurmustu. Ancak ana-yasa mahkemesi CHP’nin iptal basvu-rusunun gerekçesini reddetti. Sadece birkaç maddede birkaç terim degisikligi yapti. O halde büyük bir kismina hemfi-kir oldugunu söyledigi bu degisiklige acaba neden ‘HAYIR’ diyor. Hiç insan kendisinin de onayladigini söyledigi seye HAYIR der mi! Ama diyorlar! Iste bu büyük bir “VEBAL”dir.
Neymis efendim bu degisiklige HAYIR demek AK Partiye “Git” demekmis. Bu son derece komik ve gayri ciddi bir gerekçe degil mi sizce de. HAYIR karari için hiçbir somut fikriniz olmadigindan ve olamayacagindan hemen bu limana sigindiniz. Yani “HAYIR” karari Anayasa degisikligiyle ilgili degil “Tamamen siyasi bir karardir” diyorsunuz ‘Anayasa degisikligiyle ilgilenmiyoruz, içerigine bile bakmiyoruz bizim derdimiz AK Parti’ diyorsunuz öyle mi!
Iste bu “VEBAL” daha da büyük.
Çünkü referandumdan 10 ay kadar sonra zaten genel seçim var. AK Parti’ye git diyeceginiz seçim sadece 10 ay sonra yani. Neden hep sapla samani karistiriyorsunuz? Neden!
Unutmayin ki bu millet sapla samani karistirmiyor. Sizin tutarsizliginizi not ediyor.
Unutmayin ki bu millet bu referandumun demokratiklesme adina atimli eksik ama olumlu bir adim oldugunu biliyor.
Unutmayin ki bu millet 12 Eylül 1980 darbesi ve darbe öncesi “DARBEYI OLGUNLASTIRMA” döneminde çekilmis acilari, akan kani, suçsuzken idam sephalarinda sallandirilan gencecik filizleri, çektirilen iskenceleri, oynanan oyunlari, iradesinin gasp edilisini daha dünmüs gibi biliyor.
Unutmayin ki bu millet HAYIR cephesinde birlesen ERGENEKONCULARI, BDP, MHP, CHP, ISÇI PARTISI ve benzeri olanlari ibretle izliyor.
Unutmayin ki bu millet 12 Eylül referandumunda neye ve niçin “EVET” diyecegini, 13 Eylül ve sonrasi gelecek genel seçimlerde de kimlere niçin HAYIR diyecegini biliyor.
Unutmayin ki dün kullandiginiz gençlerin çektikleri acilar üzerine bu gün müthis bir piskinlik insaa etmeniz, referanduma HAYIR diyerek DARBEYE “Evet” demeniz, dünü unutup bu gün sadece ve sadece “Siyasi” davranmaniz büyük bir “Vebal”dir. Ve milletin affetmeyecegi bir “Vebal”dir. Bu böyle biline.
Saygilarimla…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web