Büyük Torbalı

Vebal-2

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vebal-2
173 Görüntüleme
04 Ağustos 2010 - 21:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

12 Eylül 2010 günü yapilacak referandu-mun konusu bellidir. Maddeleri açiktir. Bu memlekette yasayan her bilinçli insan, partiler üstü olan, bu Anayasa degisikli-gine “Evet” oyu kullanmalidir. “Hayir”ci cephenin hiçbir tutarli gerekçesi yoktur. Tamamen Anayasa degisikliginin “konu-su disinda” siyasi ve uyduruk gerekçeler öne sürmektedirler. Bu “Hayir”ci cephe zaten özgürlük ve vesayet sisteminin kalk-masi konusundaki tüm çalismalarda sami-miyetsiz davranmislardir. Geçmisteki darbelerin ve darbe girisimlerinin hepsinin içinde ya da yaninda olmuslardir. Hadi onlari anliyoruz diyelim. Onlarin üslubu milli iradeye baskiyi benimsiyor biliyoruz. Ya “Darbe”lere maruz kalmis ve darbe-lerden magdur olanlara ne demeli!
27 Mayis! Yassiada. Milli Birlik Komite-si. Hukuku ayaklar altina alan kasitli mah-kemeler. Büyük baski, zulüm, iskence… Daragacinda sallandirilan Uç Yigit…
Geçtigimiz 27 Mayis’ta yazdigim yazidan sonra gözyaslariyla beni arayan bu dava-nin sembol insanlarinin “Hayir” demesi ne vahim. Acaba Menderes, Zorlu, Po-latkan’in daragacinda sallanan görün-tüleri vicdanlarini sizlatmiyor mu? Aca-ba siyasette varoldugu günden bu yana ihtilalcilerle mücadele eden bir misyona ihanet etmiyorlar mi?
Zincirbozan’i unuttular mi? Yasaklari, haksizliklari, iskenceleri pas mi geçiyor-lar! Ihsan Sabri Çaglayangil’in belirttigi gibi Zincirbozan hepsi “Bu karar özü ba-kimindan her türlü hukuki dayanaktan yoksundur. Yetki disi alinmistir. Her yönü ile keyfi bir tasarruftur. Geçerlilik tasimamaktadir. Adaleti rencide etmistir” diyor.
Ey DP-AP-DYP çizgisinden gelen su anki bazi Demokrat Partililer. Hayir oyunuz 12 Eylül 1980 darbesini mesrulastirmiyor mu? Bu kan ve aci üzerine insa edilmis misyonunuzu nasil oluyor da böyle ayaklar altina aliyorsunuz?
Rahmetli Menderes’in avukatligini yapmis Cindoruk’un bugün Ergenekonun, dar-becilerin, milli iradeyi gaspedenlerin avu-katligini yapmasini nasil içinize sindiri-yorsunuz.
Ancak Demokrat Parti tabaninin büyük bölümünün bu Anayasa degisikligine Evet diyecegini görüyor ve biliyorum. Basta es-ki milletvekilleri, eski bakanlar, eski genel baskanlar mesela Süleyman Soylu. Ilçe-mizde çok sevdigim agbim eski ilçe bas-kanlarimizdan Özgür Gün “Evet” için gü-cünün yettigince çalisiyor. Sezai Ibisoglu vb. bir çok eski demokratlar ayni bilinçte.
Darbe Anayasasina karsi çikan bu yigitle-re selamlar olsun. Darbecilere selam du-ranlari da ne tarih, ne gelecek nesiller ne de kendi çocuklari affedeceklerdir.
Bu Anayasa degisikligine “Hayir” oyu vermek, büyük bir “Vebal”dir. Hele hele Demokrat parti misyonu için çok daha bü-yük bir “Vebal”dir. “Hayir” oyu vermek su anki DP’yi de yerle bir edecektir. Çünkü toplum affetmeyecektir.
Belki bir kez daha düsünürler, silkelenirler ve kendilerine gelirler diye rahmetli Men-deres’in çok sevdigi o türkünün sözleriyle yazima son veriyorum.

Egilmez basin gibi
Gökler bulutlu EFEM
Daglar yoldasin gibi
SANA NE MUTLU EFEM

Çoban yildizi gibi
Kalbime aktin EFEM
Bir yaz günesi gibi
IÇIME DOLDUN EFEM

Oyna yansin cepkenin
Yansin günesten tenin
Gün senin senlik senin
Bayramin kutlu EFEM.

Saygilarimla…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web