Büyük Torbalı

Vergi mükellefi apartman!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vergi mükellefi apartman!
327 Görüntüleme
17 Mart 2010 - 23:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Apartman sakinlerinin birisinin yönetici olarak görev yapmasi ezberi Torbali’da bozuldu. Aykent Sitesi’ndeki Alibey Apartmani profesyonel bir yöneticiye sorumluluk verince ‘Vergi mükellefi ilk apartman’ olarak tarihe geçti

DOKUZ Eylül Universitesi Torbali Meslek Yüksek Oku-lu’nda kütüphane sorumlusu olarak görev yapan Nuri Azap-lar’in yöneticiligini yaptigi Alibey Apartmani, ilçede vergi mükellefi olan ilk apartman unvanina sahip. Site sakinleri-nin, yöneticilik yapmamak is-tememesi gerekçesiyle disari-dan bir yönetici atandi. Azap-lar’in maasli olarak site yöne-ticiligi yapmasi nedeniyle, apartman vergi mükellefi oldu. Bu nedenle Alibey Apartmani Torbali’nin ilk ve tek gelir ver-gisi ödeyecek apartmani ola-rak tarihe geçti.

SITE YÖNETICILERINE EGITIM VERIYOR
TORBALI Mahallesi Aykent-1 Sitesi’nde ikâmet eden Nuri Azaplar, apartmanda yönetici olmamasi nedeniyle mecburî olarak kendi ikâmet ettigi bi-nada yöneticilik yapmaya bas-ladi. 2006 yilindan bu yana yöneticilik kanunuyla ilgili çalismalar yaptigini ifade eden Azaplar, “2 yil boyunca ika-met ettigim apartmanda yöne-ticilik görevini yürüttüm. Sim-dilerde ise Torbali Mahalle Muhtari Hüseyin Kuran’in ön-derliginde muhtarlik binasinda gönüllü olarak apartman yöne-ticilerine sorunlarinin çözümü konusunda bilgiler veriyorum. Ilçede alisilagelmis yöntemler-le yöneticilik yapiliyor. Karar defterlerini bakkal defterleri gibi tutanlar var. Ne yazik ki toplu yasama kurallarini bil-meyen bir toplumuz. Bizim amacimiz buradaki yöneticile-rin yasal bir sekilde çalismasi-ni saglamak” dedi.

MAASLI OLARAK GÖREV YAPACAK
TORBALI Mahallesi 5088 Sokak’ta bulunan Alibey Apartmani sakinlerinin, yöne-ticilik görevi yapamadiklari için kendisini bu göreve ata-diklarini söyleyen Nuri Azap-lar, “Kat Malikleri Kurulu yaptigi toplanti sonrasinda, 1 Mart itibariyle yöneticilik görevine basladim. Disaridan atanip, yöneticilik yapan ilk kisi benim. Ayrica maasli olarak görev yaptigim için apartmanda vergi mükellefi oldu. Bu sayede Alibey Apart-mani gelir vergisi ödeyecek ilk apartman özelligini tasiyor. Daha profesyonel bir biçimde site yöneticiligi görevini yerine getirecegim” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web